Burger King zniknie z Niemiec? Zamykane są kolejne lokale

Burger King zapowiedział zamknięcie swoich 89 restauracji w Niemczech. Ma to związek z dziennikarskim śledztwem Güntera Wallraffa z telewizji RTL. Ujawniono w nim skandaliczne warunki higieniczne i łamanie standardów pracowniczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Burger King zniknie z Niemiec? Zamykane są kolejne lokale

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

20 lis 2014 9:57


Wiosną Günter Wallraff, dziennikarz śledczy telewizji RTL ujawnił skandaliczne warunki higieniczne oraz przypadki łamania przepisów prawa i wewnętrznych standardów firmy w niemieckich restauracjach Burger Kinga.

Tydzień temu natomiast dziennikarz przedstawił wyniki powtórnego śledztwa dziennikarskiego szefom tej sieci - informuje Presserwis.

Czytaj też: Zaczynał od szeregowego pracownika, teraz rządzi siecią Burger King i ma 33 lata

Okazuje się, że od wiosennego śledztwa Wallraffama w restauracjach nic się nie zmieniło. W czasie spotkania bowiem kolejny raz ujawniono szereg nieprawidłowości w 89 restauracjach Burger King (na ok. 700) w Niemczech.

W związku z tym amerykańska sieć wypowiedziała umowę firmie Yi-Ko Holding, która była operatorem owych lokali.

Przypomnijmy, że pierwszy materiał, w którym zaprezentowano przypadki łamania przepisów w restauracjach sieci Burger King wywołał prawdziwy skandal. W następstwie jego emisji w Niemczech zamknięto kilka lokali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.