www.portalsamorzadowy.pl

Branża gospodarki odpadami, nowe przepisy: In-house sprzeczny z planem Morawieckiego

0 0
Branża gospodarki odpadami, nowe przepisy: In-house sprzeczny z planem Morawieckiego
- Wygląda na to, że rząd Beaty Szydło zamierza wdrażać program promocji polskiej przedsiębiorczości na trupach polskich przedsiębiorców – komentuje Witold Zińczuk, przewodniczący rady programowej Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami. (Fot. Pixabay)

• Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami już nie przebiera w słowach krytykując szykowaną nowelizację prawa zamówień publicznych.
• Oskarża rząd Beaty Szydło, że zamierza wdrażać program promocji polskiej przedsiębiorczości na trupach polskich przedsiębiorców.
• ZPGO zwraca uwagę, że gminy już wstrzymują przetargi na odbiór odpadów.

Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami nie rezygnuje z walki przeciwko wprowadzeniu do Prawa zamówień publicznych zapisów dotyczących zamówień tzw. in-house.

W przesłanym do mediów oświadczeniu ZPGO określa je jako „zbędne, tj. nieobowiązkowe z punktu widzenia prawa europejskiego, a także szkodliwe z punktu widzenia krajowych realiów” i ostrzega, że skutkiem uchwalenia tych przepisów „przedsiębiorcy prywatni będą mogli być w bezprecedensowy sposób wykluczeni z rynków, na których od lat operują, a owe rynki po prostu zlikwidowane i zastąpione monopolem”.

Czytaj też: Inhouse oznacza likwidację firm i miejsc pracy

- Wygląda na to, że rząd Beaty Szydło zamierza wdrażać program promocji polskiej przedsiębiorczości na trupach polskich przedsiębiorców – czytamy w komentarzu, pod którym jest podpisany Witold Zińczuk, przewodniczący rady programowej Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami.

Jak argumentują autorzy stanowiska „pomysł przeniesienia do krajowego obrotu prawnego instytucji in-house jest całkowicie sprzeczny z deklarowanymi celami tzw. planu Morawieckiego”.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.