Branża gospodarki odpadami, nowe przepisy: In-house sprzeczny z planem Morawieckiego

• Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami już nie przebiera w słowach krytykując szykowaną nowelizację prawa zamówień publicznych.
• Oskarża rząd Beaty Szydło, że zamierza wdrażać program promocji polskiej przedsiębiorczości na trupach polskich przedsiębiorców.
• ZPGO zwraca uwagę, że gminy już wstrzymują przetargi na odbiór odpadów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża gospodarki odpadami, nowe przepisy: In-house sprzeczny z planem Morawieckiego

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

4 maj 2016 9:45


Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami nie rezygnuje z walki przeciwko wprowadzeniu do Prawa zamówień publicznych zapisów dotyczących zamówień tzw. in-house.

W przesłanym do mediów oświadczeniu ZPGO określa je jako „zbędne, tj. nieobowiązkowe z punktu widzenia prawa europejskiego, a także szkodliwe z punktu widzenia krajowych realiów” i ostrzega, że skutkiem uchwalenia tych przepisów „przedsiębiorcy prywatni będą mogli być w bezprecedensowy sposób wykluczeni z rynków, na których od lat operują, a owe rynki po prostu zlikwidowane i zastąpione monopolem”.

Czytaj też: Inhouse oznacza likwidację firm i miejsc pracy

- Wygląda na to, że rząd Beaty Szydło zamierza wdrażać program promocji polskiej przedsiębiorczości na trupach polskich przedsiębiorców – czytamy w komentarzu, pod którym jest podpisany Witold Zińczuk, przewodniczący rady programowej Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami.

Jak argumentują autorzy stanowiska „pomysł przeniesienia do krajowego obrotu prawnego instytucji in-house jest całkowicie sprzeczny z deklarowanymi celami tzw. planu Morawieckiego”.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.