Areszt dla prezesa Wasko Wojciecha Wajdy uchylony

Otrzymaliśmy informację o uchyleniu aresztu dla Wojciecha Wajdy. Cieszymy się, że wymiar sprawiedliwości w Polsce kieruje się i literą prawa, i zasadami humanitaryzmu. Decyzja odbudowała nasze zaufanie do wymiaru sprawiedliwości - poinformowała mecenas Jolanta Turczynowicz Kieryłło z Kancelarii De Virion Turczynowicz Kieryłło i Wspólnicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Areszt dla prezesa Wasko Wojciecha Wajdy uchylony

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

5 sie 2016 20:05


Wcześniej informowaliśmy, że Wojciech Wajda podjął w areszcie głodówkę w proteście przeciwko uniemożliwianiu mu leczenia w momencie dramatycznego pogorszenia się wyników jego badań onkologicznych.

Prośby pełnomocników prezesa o zwolnienie z aresztu powołujących się na jego stan zdrowia nie zostały wcześniej uwzględnione. Wobec niewystarczającej opieki lekarskiej Wojciech Wajda rozpoczął protest głodowy przeciwko uniemożliwianiu mu leczenia - informował "Puls Biznesu".

Przypadek ten zaniepokoił Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Helsińską Fundację Praw Człowieka. Na najbliższy poniedziałek (8 sierpnia) planowano przed siedzibą wojewody śląskiego w Katowicach oraz przed ministerstwem sprawiedliwości w tej sprawie pikietę pracowników firmy Wasko.

Zarzut prania brudnych pieniędzy

Przypomnijmy, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Wojciecha Wajdę w maju, w związku z oskarżeniem o przyjmowanie i wręczanie korzyści majątkowych oraz tzw. pranie brudnych pieniędzy w latach 2014 i 2015.

Zarząd spółki Wasko oświadczył, że firma w ciągu prawie 30 lat swojej działalności zawsze kierowała się i kieruje najwyższymi standardami w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Ponadto – według spółki - zarzut prania brudnych pieniędzy nie dotyczy w żadnym stopniu prezesa Wasko.

- Znając osobę prezesa firmy i prowadzoną przez niego działalność, zarząd wyraża przekonanie, że postawione wobec niego zarzuty są nieuzasadnione, co zostanie potwierdzone w dalszym toku postępowania. Prezes Wasko jest osobą o nieposzlakowanej opinii, członkiem wielu organizacji naukowych i społecznych. Wielokrotnie wspierał inicjatywy naukowe, sportowe i społeczne. Od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną i humanitarną - podała firma.

Przedłużony areszt

W maju rzeczniczka prasowa warszawskiego sądu okręgowego sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak poinformowała, że sąd zastosował sześćdziesięciodniowy areszt, który miał się zakończyć 10 lipca. W uzasadnieniu sąd uznał, że dowody przedstawione przez prokuratora uprawdopodabniają popełnienie czynów przez te osoby (wraz z prezesem Wasko zostali zatrzymani również: Jerzy K., współwłaściciel Grupy Nowy Styl oraz Patrycja Z., była prezes Agencji Rozwoju Przemysłu).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Edmynd Pszekrent 2016-08-07 16:46:39

Aj waj rozchorował się bidulek!