Andrzej Duda: Nie wycofuję się z obietnic wyborczych dot. obniżenia wieku emerytalnego

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie wycofuje się z obietnic wyborczych dotyczących obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Duda: Nie wycofuję się z obietnic wyborczych dot. obniżenia wieku emerytalnego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

28 kwi 2016 17:12


Podczas spotkania z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej prezydent podkreślił, że ruszył już program 500 plus. - Ani pani premier, ani ja jako prezydent nie mamy zamiaru na tym poprzestać - zaznaczył.

Andrzej Duda przypomniał, że zgodnie z obietnicą wyborczą złożył w Sejmie projekty obniżające wiek emerytalny i ponoszący kwotę wolną od podatku.

- Ani rząd, ani tym bardziej ja się z moich zobowiązań nie wycofuję. Rzecz jasna obecnie minister finansów wie, jaką ma sytuację budżetową, wie, jaką sytuację w finansach publicznych i budżecie ma premier. Będą realizowali program. Jestem co do tego przekonany - zapewnił prezydent Duda.

Przypomniał, że nad projektem ws. obniżenia wieku emerytalnego pracuje sejmowa podkomisja. - Niewykluczone, że trzeba będzie zrobić jakieś zmiany, by ją dostosować do panujących warunków. Ja ze swojej strony będę czynił wszystko, także wobec rządu i parlamentu, aby do obniżenia wieku emerytalnego doszło. Oczywiście z uwzględnieniem bezpieczeństwa finansów, całego systemu - zaznaczył Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.