Andrzej Duda: Jeśli nie złożę projektów dot. wieku emerytalnego i kwoty wolnej, ustąpię z urzędu

- To są rzeczywiście dla mnie dwie kwestie całkowicie priorytetowe: kwestia obniżenia wieku emerytalnego i kwestia kwoty wolnej od podatku - mówi prezydent elekt Andrzej Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Duda: Jeśli nie złożę projektów dot. wieku emerytalnego i kwoty wolnej, ustąpię z urzędu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 sie 2015 20:57


"W czasie pierwszej debaty telewizyjnej w kampanii wyborczej zobowiązałem się, że jeżeli w pierwszym roku mojej prezydentury (...) tych dwóch zasadniczych dla mnie, obiecanych projektów nie przygotuję i nie złożę, to ustąpię z urzędu. Absolutnie podtrzymuję, bo to są rzeczywiście dla mnie dwie kwestie całkowicie priorytetowe: kwestia obniżenia wieku emerytalnego i kwestia kwoty wolnej od podatku, czyli de facto doprowadzenia do sytuacji, w której najmniej zarabiający, otrzymujący najniższe świadczenia, nie będą płacili podatku w ogóle" - powiedział PAP Duda.

Podnieść kwotę wolną od podatku

Ocenił, że dzisiaj kwota wolna od podatku jest "cały czas jeszcze na śmiesznym poziomie", który jest "niewspółmierny choćby do minimum egzystencji".

"Trzeba ją zdecydowanie podnieść, mam nadzieję, że później ona będzie nadal w kolejnych latach stopniowo podnoszona. Ja zapowiedziałem, powinna być w jak najszybszym tempie podniesiona na poziom co najmniej 8 tys. zł, co spowoduje, że choćby ci, którzy otrzymują dzisiaj najniższe emerytury czy renty, w zasadzie nie będą płacili podatku. I konkretne pieniądze - kwoty przy najniższej emeryturze rzędu prawie 80 zł miesięcznie - zostaną w ich portfelach" - dodał Duda.

Czytaj też: To obiecał Andrzej Duda w kampanii wyborczej

Jak mówił, nie chce dzisiaj określać dokładnego terminu, w którym te projekty ustaw zostaną złożone w Sejmie. "Chciałbym, żeby to było jak najszybciej" - zapewnił. `

Projekt dot. wieku emerytalnego

Dopytywany, czy w projekcie ustawy dot. obniżenia wieku emerytalnego znajdzie się zapis o 40-letnim okresie składkowym, Duda odparł, że trwa dyskusja na ten temat.

"Są różne koncepcje. W Niemczech był obniżony wiek emerytalny i tam przyjęto 45 lat okresu składkowego. Te rozmowy trwają, ale sądzę, że będzie wypracowane rozwiązanie, nad którym będzie mógł się pochylić parlament" - dodał prezydent elekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

WYBORCY 2015-08-17 22:48:25

WIEK EMERYTALNY POWINIEN BYĆ SKRÓCONY 50 LAT ŻYCIA I DOPIERO MŁODZI BY MIELI PRACE A NAUCZYCIELE PO 20 LATACH PRACY A NIE PO 30 POWINNI ODCHODZIĆ NA EMERYTURY- PRZYWILEJE. JEŚLI KTOŚ CHCE PRACOWAĆ DŁUŻEJ TO PROSZĘ BARDZO NIECH PRACUJE NIC NA PRZYMUS . TYLKO NIE CZASAMI 40 LAT PRACY O TO DOPIERO BY POLAKOM DOŁOŻONO …………… TAK JAK BYŁO ALBO JESZCZE LEPIEJ MA BYĆ NIC NIE GORZEJ CZEKAMY . UBOLEWAMY NAD TYM IŻ PREZYDENT ELEKT ANDRZEJ DUDA JAK WIDAĆ NIE MA SWOJEGO GESTU I SZACUNKU DO WYBORCÓW PO CO TE KWIATY DLA KOMOROWSKIEGO BYŁY PRZEKAZANE TYLE NIE PRZYJEMNYCH SŁÓW OD BYŁEGO PREZYDENTA PADŁO A TU JESZCZE DLA NIEGO KWIATY ……..UUUUUUUUUUUU …..WYBORCY ANDRZEJA DUDY PRZYGLĄDAJĄ SIĘ JAK TAK DALEJ BĘDZIE TAKA TAKTYKA PRZYSZŁEGO PREZYDENTA TO BĘDZIE SPALONY CZEKAMY NA SPEŁNIENIE WSZYSTKICH OBIETNIC A PRZEDE WSZYSTKIM WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY TAK JAK BYŁO WCZEŚNIEJ , PRZYWILEJE WSZYSTKIE ITD A BĘDZIE PAN WIECZNYM PREZYDENTEM …………DO USŁYSZENIA !!!!!!!!!! WIEK EMERYTALNY MIAŁ BYĆ PRZYWRÓCONY LUB JESZCZE LEPSZY DLA LUDZI ….CZEKAMY CAŁY CZAS NA TO … WYBORCY

Han 2015-08-06 08:11:46

Lub/i czasposma znów gra słów a tempy mocherowy motłoch wierzy w zmiany. Obietnice prysly jak bańka mydlana.Szkoda kraju bo piekny

napis dano 2015-08-06 06:30:04

Kolejny " wujek - obiecujek" ! Tyle , że g.... będzie miał do powiedzenia ten PREZYDENT WSZYSTKICH POLAKÓW KLECZNIKOWO - RÓŻAŃCOWYCH , bo pilota do jego zdalnego sterowania trzyma i będzie trzymał prezesunio- oszołom !