Amerykańska firma jest winna pracownikom 1,75 mln dolarów za przerwy na toaletę

0 0
Amerykańska firma jest winna pracownikom 1,75 mln dolarów za przerwy na toaletę
"Żaden pracownik nie powinien być zmuszony do wyboru pomiędzy wypłatą a przerwą na toaletę". /Fot. Pixabay

Amerykański sąd federalny orzekł, że firma American Future Systems ma oddać pracownikom 1,75 mln dolarów pracownikom, którym nie wypłacano wynagrodzenia za krótkie przerwy w pracy, np. na wyjście do toalety.

Jak podaje portal inquisitr.com, sąd w USA zadecydował, że firma American Future Systems, wydawca newsletterów na tematy biznesowe, jest winna 6 tysiącom swoich pracowników 1,75 mln dolarów. Musieli oni za każdym razem poważnie zastanowić się nad opuszczeniem stanowiska pracy, gdyż było to jednoznaczne z obniżeniem wypłaty.

Płatne krótkie przerwy

Według miejscowego prawa pracodawcy nie mają obowiązku zapewnić zatrudnionym przerw poniżej 20 minut. Jeśli jednak się na to zdecydują, muszą za nie płacić.

American Future Systems złamała te zasady, pozwalając w regulaminie pracownikom na dowolne przerwy z zastrzeżeniem, że nie należy się za nie wynagrodzenie.

Co ciekawe, powodem decyzji sądu nie była zniewaga, tylko zbyt niska płaca – niższa niż ustawowa minimalna. Jak jednak stwierdził Adam Welsh, prawnik biorący udział w rozprawie, „żaden pracownik nie powinien być zmuszony do wyboru pomiędzy wypłatą a przerwą na toaletę”.

– Pracownicy call center powinni brzmieć grzecznie i przyjaźnie podczas każdej rozmowy. Trudno to osiągnąć, jeśli nie mogą czasem zrobić sobie krótkiej przerwy – skomentowała Regina Asbury, była pracownica firmy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.