Adwokat bronił bez uprawnień, grozi mu 5 lat więzienia

0 0

Wrocławski sąd odroczył rozpoczęcie procesu b. adwokata Piotra J., który bez uprawnień do wykonywania zawodu występował przed sądem w roli obrońcy. J. został oskarżony o podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego. Grozi za to do 5 lat więzienia.

25 września oskarżony nie stawił się na pierwszej rozprawie. Dlatego wrocławski sąd postanowił, że ma zostać on doprowadzony przez policję na kolejny termin rozpoczęcia procesu, wyznaczony na 7 listopada.

Prokurator w akcie oskarżenia zarzuca Piotrowi J., że występował w roli obrońcy w procesie karnym o oszustwo, gdy nie miał już uprawnień. Oskarżona w tym procesie kobieta została już prawomocnie skazana.

"Z tego powodu, że Piotr J. reprezentował oskarżoną na każdym etapie tamtego procesu to wyrok wobec niej prawdopodobnie zostanie uchylony" - powiedział dziennikarzom prokurator Jarosław Boba.

Pytany, jak mogło dojść do takiej sytuacji, wyjaśnił, że Piotr J. był znaną osobą w środowisku prawniczym i sądowym we Wrocławiu i z tego powodu jego uprawnienia nie zawsze były sprawdzane.

Do prokuratury sprawa trafiła po tym, gdy policjant w jednym z powiatowych komisariatów w związku z inną sprawą poprosił Piotra J. o legitymację adwokacką. Gdy okazało się, że jej nie posiada, funkcjonariusz sporządził notatkę i powiadomił przełożonych.

Wówczas okazało się, że 60-letni były mecenas został skreślony z listy adwokatów w 2010 r. Uzasadnienie skreślenia z listy adwokatów jest tajne. Przesłuchany we własnej sprawie Piotr J. przyznał się do popełnienia przestępstwa, za które grozi nawet do 5 lat więzienia.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.