10 tys. Hindusów nie może wrócić do domu. Saudyjscy pracodawcy nie wypłacili im pensji

Wysoki rangą przedstawiciel MSZ Indii Vijay Kumar Singh przyleciał w środę (3 sierpnia) do Arabii Saudyjskiej w celu sprowadzenia do kraju 10 tys. zwolnionych indyjskich pracowników, którzy nie mają wystarczających środków, by wrócić do domu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

10 tys. Hindusów nie może wrócić do domu. Saudyjscy pracodawcy nie wypłacili im pensji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 sie 2016 13:44


Singh poinformował na Twitterze, że jest w konsulacie Indii w Dżuddzie i rozmawia o zaistniałej sytuacji z jego pracownikami.

W sobotę (30 lipca) szefowa MSZ Indii Sushma Swaraj poinformowała, że niektórzy saudyjscy pracodawcy nie wypłacili indyjskim pracownikom pensji, a ci nie mają środków na zaspokojenie nawet podstawowych potrzeb.

Część saudyjskich przedsiębiorstw budowlanych, zatrudniających pracowników z krajów Azji Południowej, zdecydowała się na zwolnienia w ramach oszczędności. Jak zauważa Reuters, gwałtowny spadek cen ropy naftowej zmusił Arabię Saudyjską, jednego z czołowych eksporterów tego surowca na świecie, do ograniczenia wydatków.

Do czasu dopełnienia formalności związanych z powrotem indyjskich obywateli do kraju konsulat w Dżuddzie będzie dostarczać im żywność. Saudyjskie władze zapowiedziały, że rozpatrzą wszelkie skargi dotyczące firm zalegających z wypłatą wynagrodzeń. Jeśli firmy mimo nacisku władz nie zdecydują się na ich wypłatę, grożą m.in. kary finansowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.