Wystartował portal dla Polaków pracujących w Holandii

0 0
Wystartował portal dla Polaków pracujących w Holandii
Portal wHolandii.pl ma na celu udzielenie polskim migrantom informacji odnośnie ich praw i obowiązków związanych z mieszkaniem i pracą w Holandii. Fot. pixabay

Portal informacyjny wHolandii.pl to hub wiedzy dla polskich emigrantów zarobkowych. Strona zawierająca najważniejsze informacje, regulacje i procedury, o których Polacy powinni wiedzieć pracując i żyjąc w Holandii.

Portal wHolandii.pl uruchomiony przez ambasadę Holandii w Polsce został stworzony w bliskiej współpracy z grupą ekspertów i profesjonalistów zarówno z władz rządowych i organizacji z Polski, jak i z Holandii. Jest to część szerszej strategii, mającej na celu podniesienie świadomości imigrantów zarobkowych odnośnie ich obowiązków i praw na holenderskim rynku pracy.

- Prawidłowa organizacja pobytu i pracy Polaków w Holandii leży w naszym wspólnym interesie - mówi Adriaan Palm, charge d'affaires Ambasady Królestwa Niderlandów. - Dotychczas informacje na temat formalnych aspektów życia w naszym kraju były dostępne tylko w języku holenderskim. Były rozproszone po wielu różnych stronach i napisane w raczej oficjalnym języku. Chcemy dostarczyć wiarygodne i przystępne informacje dotyczące Holandii i jej rynku pracy, tak by potencjalni imigranci mogli się odpowiednio przygotować na wyjazd - dodaje.

Cenne informacje dla emigrantów

Portal wHolandii.pl ma na celu udzielenie polskim migrantom informacji odnośnie ich praw i obowiązków związanych z mieszkaniem i pracą w Holandii. Porusza tematy takie jak zarobki, umowy o pracę, prawa pracownicze, urlop macierzyński i chorobowy, koszty życia, mieszkanie, edukacja itp. Strona jest dostępna na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Od roku 2007, w którym otworzył się holenderski rynek pracy się otworzył, liczba Polaków pracujących w Holandii znacząco się zwiększyła. Obecnie ponad 100 tys. ludzi zostało oficjalnie zarejestrowanych w Holandii, a od 150 tys. do 250 tys. uczestniczy w pracach sezonowych.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • Takich portali powinno być więcej. Wyjeżdżamy zagranicę w ciemno i często kończy się to dla nas dramatycznie . Jesteśmy osamotnieni, wykorzystywani i bez żadnej ochrony. Dożo lepiej jechać za pośrednictwem agencji, ktorych nam nie brakuje. Dożo dobrego słyszałam o jobsplus.pl że mają ciekawą ofertę pracy
  i że załatwiają wszystkie wymagane formalności. W razie niepowodzenia zawsze agencja daje gwarancje ochrony., a to jest niezwykle ważne kiedy jedzie się do innego kraju

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.