Work Service podbija węgierski rynek pracy tymczasowej

0 0
Work Service podbija węgierski rynek pracy tymczasowej
Maciej Witucki, prezes Work Service (Fot. Mat. pras.)

• Utrzymujące się na Węgrzech niskie bezrobocie i rosnące deficyty kadrowe zwiększają zapotrzebowanie na usługi agencji zatrudnienia.
• Prohuman, spółka należąca do grupy Work Service, od 2010 roku o 600 proc. zwiększyła swój poziom przychodów.
• W ubiegłym roku Prohuman zatrudnił łącznie 17 tys. pracowników tymczasowych.

W 2012 r. spółka Prohuman osiągnęła EBIT wynoszący 1,2 mln euro przy przychodach 24,9 mln euro i była jedną z wiodących firm z branży pracy tymczasowej na Węgrzech. W 2015 r. po raz pierwszy uplasowała się na pierwszej pozycji z wynikiem EBIT na poziomie 4,14 mln euro i ponad 81,35 mln euro przychodów.

Prohuman na tle konkurencji

Prohuman, obecna na węgierskim rynku od 2004 r. jest jedną z najmłodszych firm usług personalnych na Węgrzech. W grudniu 2013 r. Work Service przejął 75 proc. udziałów i skupił się na jej rozwoju w obszarze pracy tymczasowej.

Spółka, oprócz bardzo dobrych wyników finansowych, jest także liderem pod względem liczby zatrudnianych pracowników tymczasowych. W ubiegłym roku średni poziom zatrudnienia sięgał ponad 7 tysięcy osób, a łączny poziom zatrudnienia wyniósł 17 tys. osób. Z rankingu przygotowanego przez magazyn Budapest Business Journal wynika, że na drugiej pozycji pod względem całkowitego zatrudnienia uplasowała się firma Adecco (8,9 tys.), a następnie Trenkwalder (6,9 tys.).

Czytaj też: Maciej Witucki o strategii Work Service i gigantycznym ssaniu na rynku pracy: Ludzi trzeba szukać w promieniu 150 km

- Nasza decyzja o akwizycji na Węgrzech była elementem szerszej strategii rozwoju międzynarodowego. Chcieliśmy rozwijać się geograficznie, ale również multiplikować naszą działalność biznesową. Przy tym trafiliśmy na okres dużych inwestycji motoryzacyjnych i produkcyjnych w tym kraju. Ta mieszanka przyniosła bardzo dobre efekty, bo dziś Prohuman jest numerem 1. na Węgrzech – podkreśla Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

Węgierski rynek pracy

Obecnie na Węgrzech mamy do czynienia z bardzo dobrą sytuacją na rynku pracy, jedną z najlepszych w całej Europie. Od 2 lat panuje tam rynek pracownika. Wskaźnik bezrobocia jest jednym z najniższych w Europie i wynosi 5,9 proc. przy średniej unijnej na poziomie 10,3 proc. oraz 6,8 proc. w Polsce.

Dobre wskaźniki gospodarcze i wzrost inwestycji sprawiają, że rośnie zatrudnienie, które osiąga poziom 65 proc., w grupie wiekowej 15-64 lata. Jednocześnie w porównaniu z Polską płaca minimalna na Węgrzech jest znacząco niższa.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.