Work Service nie odpuszcza: joint venture z niemieckim koncernem

W październiku Work Service kupił w Polsce Antal International i Work Express, w grudniu ProHuman na Węgrzech, a teraz 51 proc. udziałów w jednej z największych firm logistycznych w Niemczech - rodzinnego koncernu Fiege.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service nie odpuszcza: joint venture z niemieckim koncernem

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 lut 2014 9:34


Nowy zakup kosztował agencję niespełna 7 mln euro (30 mln zł). Tym sposobem Work Service przejął 51 proc. udziałów w niemieckiej spółce usługowej z branży HR, której roczne obroty wynoszą 240 mln zł. Polska agencja wniosła także swój niemiecki oddział (wyceniony na 5 mln euro), a Fiege wniosło agencję HR (wycenioną na 16,7 mln euro).

Grupa Fiege, właściciel Fiege uni/serv i Fiege worksess (spółek HR) jest jednym z trzech największych operatorów logistycznych na niemieckim rynku i prekursorem zintegrowanych rozwiązań dla logistyki kontraktowej. Podczas swojej ponad 140-letniej historii, grupa zbudowała sieć 200 oddziałów zlokalizowanych w 17 krajach Europy i Azji.

Uni/serv i worksess zostały założone w 2002 roku, jako wyspecjalizowane spółki oferujące usługi pracy tymczasowej na rzecz grupy i jej klientów, głównie w branży handlowej i przemyśle. Naczelnym celem działalności obu spółek jest dostarczanie wykwalifikowanego personelu do centrów logistycznych. Aktualnie uni/serv jest jedną z 25 największych niemieckich agencji pracy tymczasowej.

- Wchodzimy w partnerstwo biznesowe z mocnym graczem na rynku niemieckim. Współpraca umożliwi nam dostęp do atrakcyjnego rynku niemieckiego. Z drugiej strony będziemy dostarczać pracowników dla wymagających niemieckich klientów, nie tylko rekrutując w Niemczech, ale również dostarczając wykwalifikowany personel z Centralnej Europy - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Obie strony uzgodniły, że powołana spółka joint venture będzie preferowanym dostawcą usług w zakresie pracy tymczasowej dla grupy Fiege. Uni/serv i worksess będą nadal realizowały blisko połowę takich zamówień. Strategicznym celem powołanej spółki joint venture jest wejście do pierwszej dziesiątki największych firm sektora usług personalnych w Niemczech.

- Oferujemy dzisiaj kompleksowy pakiet usług HR i chcielibyśmy wykorzystać nasze know-how do wspólnego rozwoju na trzecim największym europejskim rynku pracy. Wart ponad 20 miliardów euro rynek niemiecki jest kluczowym obszarem naszych zainteresowań i aktywności biznesowej. Alians z tak doświadczonym partnerem wzbogaca nas o kompetencje pracy tymczasowej w Niemczech, jak również umożliwi nam dostęp do sieci sprzedaży całego koncernu Fiege - dodaje Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

- My wnosimy zmotywowany i profesjonalny zespół niemiecki, bazę klientów w całych Niemczech, a także naszą siatkę relacji biznesowych. Work Service daje know-how, portfolio nowych usług oraz segmentów rynku, takich jak finanse, ubezpieczenia czy IT. To umożliwi nam znaczące rozszerzenie naszej oferty rynkowej - mówi Felix Fiege, członek zarządu Fiege.

Joint venture z niemieckim koncernem na pewno nie jest ostatnim słowem Work Service związanym z ekspansją. W polu zainteresowania agencji znajduje się rynek rumuński i turecki, a także spółki specjalistyczne w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.