Work Service nie odpuszcza: joint venture z niemieckim koncernem

0 0
Work Service nie odpuszcza: joint venture z niemieckim koncernem

W październiku Work Service kupił w Polsce Antal International i Work Express, w grudniu ProHuman na Węgrzech, a teraz 51 proc. udziałów w jednej z największych firm logistycznych w Niemczech - rodzinnego koncernu Fiege.

Nowy zakup kosztował agencję niespełna 7 mln euro (30 mln zł). Tym sposobem Work Service przejął 51 proc. udziałów w niemieckiej spółce usługowej z branży HR, której roczne obroty wynoszą 240 mln zł. Polska agencja wniosła także swój niemiecki oddział (wyceniony na 5 mln euro), a Fiege wniosło agencję HR (wycenioną na 16,7 mln euro).

Grupa Fiege, właściciel Fiege uni/serv i Fiege worksess (spółek HR) jest jednym z trzech największych operatorów logistycznych na niemieckim rynku i prekursorem zintegrowanych rozwiązań dla logistyki kontraktowej. Podczas swojej ponad 140-letniej historii, grupa zbudowała sieć 200 oddziałów zlokalizowanych w 17 krajach Europy i Azji.

Uni/serv i worksess zostały założone w 2002 roku, jako wyspecjalizowane spółki oferujące usługi pracy tymczasowej na rzecz grupy i jej klientów, głównie w branży handlowej i przemyśle. Naczelnym celem działalności obu spółek jest dostarczanie wykwalifikowanego personelu do centrów logistycznych. Aktualnie uni/serv jest jedną z 25 największych niemieckich agencji pracy tymczasowej.

- Wchodzimy w partnerstwo biznesowe z mocnym graczem na rynku niemieckim. Współpraca umożliwi nam dostęp do atrakcyjnego rynku niemieckiego. Z drugiej strony będziemy dostarczać pracowników dla wymagających niemieckich klientów, nie tylko rekrutując w Niemczech, ale również dostarczając wykwalifikowany personel z Centralnej Europy - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Obie strony uzgodniły, że powołana spółka joint venture będzie preferowanym dostawcą usług w zakresie pracy tymczasowej dla grupy Fiege. Uni/serv i worksess będą nadal realizowały blisko połowę takich zamówień. Strategicznym celem powołanej spółki joint venture jest wejście do pierwszej dziesiątki największych firm sektora usług personalnych w Niemczech.

- Oferujemy dzisiaj kompleksowy pakiet usług HR i chcielibyśmy wykorzystać nasze know-how do wspólnego rozwoju na trzecim największym europejskim rynku pracy. Wart ponad 20 miliardów euro rynek niemiecki jest kluczowym obszarem naszych zainteresowań i aktywności biznesowej. Alians z tak doświadczonym partnerem wzbogaca nas o kompetencje pracy tymczasowej w Niemczech, jak również umożliwi nam dostęp do sieci sprzedaży całego koncernu Fiege - dodaje Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

- My wnosimy zmotywowany i profesjonalny zespół niemiecki, bazę klientów w całych Niemczech, a także naszą siatkę relacji biznesowych. Work Service daje know-how, portfolio nowych usług oraz segmentów rynku, takich jak finanse, ubezpieczenia czy IT. To umożliwi nam znaczące rozszerzenie naszej oferty rynkowej - mówi Felix Fiege, członek zarządu Fiege.

Joint venture z niemieckim koncernem na pewno nie jest ostatnim słowem Work Service związanym z ekspansją. W polu zainteresowania agencji znajduje się rynek rumuński i turecki, a także spółki specjalistyczne w Polsce.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.