Wielkanocny sezon prac tymczasowych rozpoczęty

Pracodawcy rozpoczęli rekrutacje pracowników do sezonowych prac związanych z Wielkanocą. Zatrudnienie można znaleźć przede wszystkim przy stoiskach handlowych i promocyjnych. W zależności od oferty zarobki sięgają nawet do 50 zł za godzinę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielkanocny sezon prac tymczasowych rozpoczęty

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 kwi 2014 11:01


Wielkanoc to kolejny czas w roku, kiedy można skorzystać z możliwości dodatkowego zarobku. Większość ofert pracy związana jest ze zwiększonym ruchem w handlu w tym okresie. Wśród ofert pracy znajdują się zarówno zajęcia w pełnym wymiarze godzin, wykonywane przez cały tydzień, jak i oferty prac weekendowych.

Rekrutowani są kandydaci, którzy przede wszystkim posiadają umiejętności rozmowy z klientami, są otwarci na ludzi i komunikatywni. Pracodawcy doceniają także osoby dyspozycyjne, wykazujące się dużym zaangażowaniem w pracy. Zdarza się, że te cechy są cenione bardziej niż doświadczenie w pracy na podobnych stanowiskach.

Najwyższych zarobków mogą oczekiwać osoby zajmujące się sprzątaniem mieszkań - średnia stawka za godzinę pracy w tym okresie wynosi 36 zł brutto. Równie atrakcyjne wynagrodzenie otrzymują kurierzy rozwożący upominki wielkanocne, którym pracodawcy są w stanie płacić średnio 23,5 zł brutto za godzinę pracy. Natomiast kasjerzy w hipermarketach otrzymają średnio 11,7 zł brutto.

- Stawki przy pracach wielkanocnych są wyższe średnio o 15-20 proc. wyższe niż standardowo. Dodatkowi pracownicy potrzebni są od zaraz i mogą liczyć na pracę co najmniej do końca kwietnia. Oferty pracy można znaleźć internecie, a także bezpośrednio w punktach handlowo-usługowych - mówi mówi Krzysztof Inglot, dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.