Wielka Brytania, Brexit, skutki: Tysiące Polaków będzie musiało opuścić Anglię i wrócić z emigracji

Z powodu Brexitu z Wielkiej Brytanii może wyjechać 120-400 tys. Polaków. Doświadczenia migrujących pokazują, że jeśli ktoś mieszkał już za granicą i doświadczył wyższej jakości życia, nie tak łatwo będzie mu wrócić do Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka Brytania, Brexit, skutki: Tysiące Polaków będzie musiało opuścić Anglię i wrócić z emigracji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

22 cze 2016 8:40


"W 2008 r., kiedy Wielka Brytania zaczęła odczuwać skutki kryzysu gospodarczego, ludzie przemieszczali się do innych krajów UE, w tym do Holandii, a później do Norwegii. Podobnego zjawiska możemy się spodziewać, jeśli Brytyjczycy postanowią wyjść z Unii" - powiedziała dziennikowi prof. Izabela Grabowska z Uniwersytetu SWPS i Ośrodka Badań nad Migracjami UW.

Inni eksperci do puli potencjalnych kierunków wyjazdowych dokładają jeszcze Niemcy i Irlandię - czytamy "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Czytaj tez: Skutki Brexitu? Pracę straci przynajmniej połowa Polaków

Aż 32 proc. Polaków zamierza się ubiegać o brytyjskie obywatelstwo niezależnie od wyników referendum, a kolejnych 21 proc. uczyni tak, jeśli kraj wystąpi z UE - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna".

"Dla tych, którzy już takie obywatelstwo zdobędą rynek pracy będzie korzystniejszy, bo konkurencja będzie mniejsza" - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.