Wakacyjna praca? Sprawdź, czy twój pracodawca jest rzetelny

Do grona osób poszukujących pracy właśnie dołączyli kolejni absolwenci uczelni wyższych, a także studenci i tegoroczni maturzyści. Część z nich po raz pierwszy stanie przed wyborem przyszłego pracodawcy. Jak wybrać firmę, która zapewni nam nie tylko możliwość rozwoju i ciekawą pracę, ale też terminową wypłatę pensji?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wakacyjna praca? Sprawdź, czy twój pracodawca jest rzetelny

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

22 lip 2013 17:05


Rzetelność i stabilność finansową firmy możemy ocenić m.in. na podstawie danych dostępnych w Rejestrze Dłużników ERIF BIG. Według ostatniego zestawienia przedsiębiorcy zarejestrowani w samym tylko Rejestrze Dłużników ERIF osiągnęli poziom zadłużenia w wysokości 509 mln złotych.

Aktualna sytuacja na rynku pracy nie napawa optymizmem. Mogą to potwierdzić przede wszystkim osoby, które obecnie poszukują zatrudnienia - szczególnie, jeśli dopiero rozpoczynają swoją karierę.

Według najnowszego raportu GUS pod koniec I kwartału 2013 roku odnotowano 44 326 wolnych miejsc pracy, przy czym w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku jest to liczba mniejsza o blisko 16 proc. Odwrotną tendencję zaobserwowano jedynie w obszarze edukacji, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej oraz informacji i komunikacji, gdzie liczba nowych etatów zwiększyła się. Mimo niesprzyjających warunków gospodarczych warto podejść rozsądnie do wyboru pracodawcy i przyjrzeć się również jego sytuacji finansowej.

- Wchodząc na rynek pracy lub zmieniając pracodawcę, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego wiarygodność finansów. Z powodu kryzysu gospodarczego coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców zmaga się z kłopotami finansowymi. Sprawdzenie wiarygodności finansowej pracodawcy pozwoli wielu osobom upewnić się, czy dany podmiot będzie regularnie i na czas wypłacał nam wynagrodzenie- podkreśla Edyta Szymczak, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG.

Możliwość sprawdzenia takich informacji oferuje np. Rejestr Dłużników ERIF BIG za pośrednictwem internetowego serwisu infoKonsument.pl.

Już po rozpoczęciu pracy w nowym miejscu warto pamiętać, że sytuacja przedsiębiorstwa może ulec zmianie - dlatego dobrze jest cyklicznie sprawdzić aktualnego pracodawcę w Rejestrze. Najkorzystniej jest zlecić stały monitoring w serwisie infoKonsument.pl. Usługa ta pozwala na stałe śledzenie jego wypłacalności, bez konieczności regularnego wchodzenia do serwisu i pobierania raportu.

Jeżeli w Rejestrze odnotowany zostanie nowy wpis lub jakakolwiek zmiana istniejącego już wpisu na temat wybranego podmiotu, użytkownik jest o tym fakcie informowany za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o tym, by co jakiś czas sprawdzać pracodawcę - wystarczy pobrać raport wtedy, gdy otrzymamy mailem taką informację.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.