W Polsce działa coraz więcej agencji zatrudnienia

Według danych KRAZ i Ciett, Polska plasuje się na trzecim miejscu w kontekście liczby agencji zatrudnienia funkcjonujących w Europie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Polsce działa coraz więcej agencji zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 mar 2015 13:16


Jak wynika z raportu przygotowanego przez Polskie Forum HR w 2013 roku pracodawcy mieli do wyboru 4 540 agencji, a w 2014 liczba ta wzrosła o 14 proc. do łącznej sumy 5 516 firm.

Warto przy tym zwrócić uwagę na strukturę prawną rynku agencji, gdzie najbardziej popularną formą nadal jest osoba fizyczna (2138 agencji, co stanowi 40 proc. rynku). Z drugiej strony również fluktuacja podmiotów utrzymuje się w branży na wysokim poziomie, co potwierdza stosunek 1268 nowo powstałych agencji w 2014 roku do 625, które w tym samym czasie zakończyły działalność.Chociaż liczba agencji w Polsce bardzo szybko rośnie, niestety nie zawsze idzie w parze ze wzrostem standardów na rynku. Niedopasowanie kompetencyjne pracowników i dotkliwy dla wielu firm brak talentów wymusza zmianę taktyki lub kojarzenie kilku metodologii w celu wypracowania wydajniejszych narzędzi.

Od czasu wybuchu kryzysu, warunki prowadzenia działalności związanej z delegowaniem pracowników są coraz trudniejsze i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja w najbliższym czasie miała się drastycznie poprawić. Europa jest coraz mocniej rozdarta między ochroną fundamentalnych swobód oraz zwiększaniem zewnętrznej konkurencyjności europejskiego rynku, a ksenofobią i protekcjonizmem gospodarczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.