W Polsce działa coraz więcej agencji zatrudnienia

0 0
W Polsce działa coraz więcej agencji zatrudnienia
Fot. shutterstock

Według danych KRAZ i Ciett, Polska plasuje się na trzecim miejscu w kontekście liczby agencji zatrudnienia funkcjonujących w Europie.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Polskie Forum HR w 2013 roku pracodawcy mieli do wyboru 4 540 agencji, a w 2014 liczba ta wzrosła o 14 proc. do łącznej sumy 5 516 firm.

Warto przy tym zwrócić uwagę na strukturę prawną rynku agencji, gdzie najbardziej popularną formą nadal jest osoba fizyczna (2138 agencji, co stanowi 40 proc. rynku). Z drugiej strony również fluktuacja podmiotów utrzymuje się w branży na wysokim poziomie, co potwierdza stosunek 1268 nowo powstałych agencji w 2014 roku do 625, które w tym samym czasie zakończyły działalność.Chociaż liczba agencji w Polsce bardzo szybko rośnie, niestety nie zawsze idzie w parze ze wzrostem standardów na rynku. Niedopasowanie kompetencyjne pracowników i dotkliwy dla wielu firm brak talentów wymusza zmianę taktyki lub kojarzenie kilku metodologii w celu wypracowania wydajniejszych narzędzi.

Od czasu wybuchu kryzysu, warunki prowadzenia działalności związanej z delegowaniem pracowników są coraz trudniejsze i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja w najbliższym czasie miała się drastycznie poprawić. Europa jest coraz mocniej rozdarta między ochroną fundamentalnych swobód oraz zwiększaniem zewnętrznej konkurencyjności europejskiego rynku, a ksenofobią i protekcjonizmem gospodarczym.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.