W Niemczech zamieszkało 1,23 mln imigrantów

0 0

W 2013 roku w Niemczech osiedliło się 1,23 mln imigrantów, czyli najwięcej od 20 lat. Najwięcej cudzoziemców przyjechało do Niemiec z Polski - 16,1 proc.

Liczba imigrantów wzrosła z 1,08 mln w 2012 roku do 1,23 mln w roku 2013 - podał dziennik "Passauer Neue Presse" powołując się na raport ministerstwa spraw wewnętrznych. "Tak wysoką liczbę imigrantów odnotowano ostatnio w 1993 roku" - stwierdzają autorzy raportu.

Liczba osób, które w 2013 roku wyjechały z Niemiec, wyniosła 800 tys. i była wyższa o 12 proc. niż w 2012 roku. Dodatnie saldo imigracji wyniosło 430 tys.

Czytaj też: Miliony nielegalnych imigrantów otrzyma ochronę przed deportacją

Trzy czwarte (76,8 proc.) imigrantów pochodzi z krajów europejskich. Prym wiodą wśród nich Polacy (16,1 proc.), przed Rumunami (11 proc.) i Włochami (4,9 proc.).

Z 80 mln mieszkańców Niemiec aż 15,9 mln ma cudzoziemskie pochodzenie.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Chyba już nikogo nie dziwi, że Polacy tłumnie wyjeżdżają do Niemiec. Po pierwsze: mamy blisko, po drugie: warunki są nadal atrakcyjne, po cZwarte: pracy nie brakuje i po piąte koszty życia nie są wysokie. Więc emigracja do Niemiec będzie trwać. Na moim blogu pisałam o tym i o kosztach leczenia w DE: ubezpieczeniepracyzagranica.pl/koszty-leczenia-w-niemczech/

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.