W Gdańsku czeka ponad 340 miejsc stażowych

• Gdańsk rozpoczął realizację czternastej edycji Projektu Wakacyjny Staż.
• W tym roku do projektu zgłosiło się ponad 80 fundatorów praktyk, którzy przygotowali w swoich firmach ponad 340 miejsc stażowych.
• Nabór chętnych trwać będzie od 11 kwietnia do 11 maja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Gdańsku czeka ponad 340 miejsc stażowych

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

5 kwi 2016 14:11


Nabór fundatorów praktyk ruszył w marcu. Przekrój oferowanych stanowisk jest bardzo szeroki: praktykę będzie można odbyć m.in. w bankach, firmach developerskich, firmach branży stoczniowej, Urzędzie Miejskim w Gdańsku, w Grupie Lotos, czy trójmiejskich mediach.

Na gdańskich uczelniach wyższych, głównie w Biurach Karier, pojawią się plakaty zachęcające studentów do udziału w akcji. Rekrutacja studentów ruszy 11 kwietnia. Zgłoszenia przyjmowane będą  wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej.

Staże w ramach akcji trwają minimum miesiąc - w okresie od lipca do końca września. Ich termin ustala się indywidualnie z fundatorem stażu. Wynagrodzenie za miesiąc pracy wynosi min. 1100 zł brutto.

Akcja „Wakacyjny Staż” organizowana jest w Gdańsku po raz czternasty. Poprzez staże i praktyki Miasto wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwia im wejście na rynek pracy.

Do ubiegłorocznej edycji akcji zgłosiła się rekordowa liczba fundatorów. Aplikacje z kolei złożyło 1876 chętnych, z których najlepsi otrzymali pracę. Większe zainteresowanie akcją wykazały panie: złożyły one 61 proc. aplikacji (1143), a mężczyźni - 39 proc. (732).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.