W.Brytania: Mniej imigrantów próbuje dostać się do terminalu Eurotunnelu

Spółka Eurotunnel zarządzająca połączeniem między Francją a W. Brytanią pod kanałem La Manche oświadczyła, że liczba imigrantów, którzy próbują nielegalnie przedostać się to teren terminalu w pobliżu Calais, spadła do 150 dziennie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W.Brytania: Mniej imigrantów próbuje dostać się do terminalu Eurotunnelu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 sie 2015 13:20


Według Eurotunnelu wprowadzone środki bezpieczeństwa odnoszą skutek i przyniosły "znaczną poprawę" - podałportal BBC News.

Imigranci, którym udaje się dotrzeć do terminalu, są w większości zatrzymywani przez ochronę.

Zarazem, jak dodał operator, nadal wielu ludzi próbuje przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Brytyjski premier David Cameron oświadczył w sobotę, że należy zapewnić, by nielegalni imigranci nie mogli "wedrzeć się" do jego kraju. "Musimy udaremnić związek pomiędzy dostaniem się na łódź na Morzu Śródziemnym i otrzymaniem prawa do osiedlenia się w Europie" - oznajmił szef rządu.

Pod koniec lipca liczba imigrantów, którzy przez tunel pod kanałem La Manche próbowali przedostać się z Francji do Wielkiej Brytanii, sięgała ok. 2 tysięcy. Ludzie ci forsowali bariery wokół terminalu i próbowali wskakiwać do pociągów będących w ruchu; od czerwca co najmniej 10 osób zginęło podczas takich prób przekraczania granicy.

Imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu próbują przedostać się do Europy, uciekając przed wojną, dyktaturami i biedą. W sobotę na łodzi na Morzu Śródziemnym włoska marynarka wojenna uratowała 312 osób, znajdując na łodzi ciała 40 imigrantów, którzy udusili się podczas rejsu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.