Uwaga na fałszywe oferty pracy w Watykanie

Praca w Watykanie od wieków jest ambicją wielu mieszkańców Rzymu, szczególnie teraz, w dobie kryzysu. Dlatego wciąż spotkać można oszustów, którzy oferują mniej zorientowanym zatrudnienie za Spiżową Bramą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uwaga na fałszywe oferty pracy w Watykanie

PODZIEL SIĘ


Autor: IAR

8 maj 2014 16:27


Zjawisko fałszywych ofert musiało się nasilić, skoro głos zabrał Watykan. W specjalnym oświadczeniu gubernatorat - czyli zarząd - Państwa Watykańskiego ostrzega ewentualne ofiary i wzywa jednocześnie władze po włoskiej stronie do walki z oszustami.

W ostatnich dniach - czytamy w komunikacie - mnożą się niepokojące doniesienia o firmach, które dają do podpisania fałszywe umowy o pracę w samym Watykanie lub na rzecz wynajmowanych przez niego firm. Wzywa się, aby do takich propozycji odnosić się z maksymalną nieufnością pamiętając, że Watykan w podobnych sprawach nie zwraca się nigdy do osób trzecich, a także, że w tym momencie nie ma mowy o przyjmowaniu do pracy.

Gubernatorat zachęca do sygnalizowania oszustw tego rodzaju odpowiednim władzom włoskim oraz informowania o nich watykańskiej żandarmerii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.