USA i Niemcy najpopularniejsze wśród imigrantów

0 0
USA i Niemcy najpopularniejsze wśród imigrantów

- Niemcy znalazły się na drugim miejscu, po USA, na liście krajów najbardziej popularnych wśród imigrantów, wyprzedzając m.in. W. Brytanię, Kanadę i Australię - wynika z opublikowanego raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Na drugie miejsce Niemcy przesunęły się w 2012 roku, przyciągając wielu ludzi z południa Europy, dotkniętych kryzysem finansowym w strefie euro. W 2009 roku zajmowały na tej liście ósme miejsce.

Ekspert OECD ds. migracji Thomas Liebig mówi w tym kontekście o prawdziwym boomie imigracyjnym i podkreśla, że żaden inny kraj członkowski tej organizacji nie doświadczył takiego wzrostu liczby imigrantów.

W raporcie OECD poinformowano, że liczba tych, którzy na stałe wyemigrowali do Niemiec (tzn. tych, którzy mają prawo pozostać w tym kraju dłużej niż rok) wzrosła w 2012 roku o 400 tys., tzn. o 38 proc. w stosunku do roku poprzedniego i że najwięcej było imigrantów z innych krajów europejskich.

Wskazano też, że imigranci w Niemczech są obecnie lepiej wykwalifikowani niż w poprzednich latach i łatwiej znajdują pracę. Większość imigrantów przybyła z Europy Wschodniej, ale coraz więcej jest ich także z krajów południowoeuropejskich.

W Hiszpanii, Portugalii i Grecji - krajach ciężko dotkniętych kryzysem zadłużenia i zmuszonych realizować drastyczne programy oszczędnościowe - gwałtownie wzrosło bezrobocie wśród ludzi młodych, z których wielu decyduje się na emigrację.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.