Uchodźcy: Unia Europejska będzie odsyłać imigrantów

Komisja Europejska ma nowe propozycje dotyczące migracji. Mają być one skoncentrowane na odsyłaniu tych uchodźców, którzy nie kwalifikują się do przyznania azylu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uchodźcy: Unia Europejska będzie odsyłać imigrantów

PODZIEL SIĘ


Autor: AT/PAP

13 wrz 2017 13:04


Trwające nieco ponad godzinę doroczne przemówienie Jean-Claude Junckera, przewodniczącego Komisji Europejskiej o stanie UE, jakie wygłosił w Strasburgu, było okazją do zaprezentowania programu zmian, jakie mają być przeprowadzone do końca obecnej kadencji KE i europarlamentu.

Reformy mają być znaczne, ale bez konieczności nowelizacji traktatów unijnych. Zamysł Junckera jest taki, by przeprowadzić je do końca marca 2019 roku, by wraz z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE na specjalnym szczycie w rumuńskim mieście Sybin przedstawić pozytywne przesłanie dla Europejczyków. Nie jest przypadkiem, że będzie to zaledwie kilka tygodni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj też: Powstanie unijny urząd nadzoru prawa pracy

Jedną ze zmian jest kwestia dotycząca imigrantów.

Juncker zapowiedział, że do końca września KE przedstawi nowe propozycje dotyczące migracji. Mają być one skoncentrowane na odsyłaniu tych uchodźców, którzy nie kwalifikują się do przyznania azylu, współpracy z krajami afrykańskimi oraz tworzeniu legalnych ścieżek migracji do UE.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.