Uber wprowadza ułatwienia dla głuchych i niedosłyszących kierowców

0 0
Uber wprowadza ułatwienia dla głuchych i niedosłyszących kierowców
82 proc. osób niesłyszących w Polsce aktualnie nie ma pracy. (Fot.: Flickr, mike krzeszak, CC BY-ND 2.0)

Uber uruchomił w siedmiu polskich miastach program skierowany do głuchych i niedosłyszących kierowców.
W projekcie bierze też udział firma Migam oraz Fundacja Integracja.

W środę (13 kwietnia) wprowadzono w aplikacji koncernu serię aktualizacji, które mają pomóc m.in. w omijaniu trudności w szybkim i sprawnym porozumiewaniu się z pasażerami, a także w poprawie funkcjonalność systemu, dostosowując go do potrzeb osób niesłyszących.

"Wśród nowych funkcji pojawią się m.in. wizualne powiadomienia o nowych zleceniach, zamiana telefonicznego kontaktu z niesłyszącym kierowcą na wiadomość tekstową, powiadomienia zachęcające użytkowników do dokładnego określenia celu przejazdu przy zamawianiu kursu, czy automatyczne powiadomienia dla użytkowników o przejeździe z głuchym kierowcą jeszcze przed rozpoczęciem kursu, aby partnerzy nie musieli informować o tym w wiadomości tekstowej" - podkreśla Uber w przesłanym komunikacie.

"Sytuacja osób z niepełnosprawnością na rynku pracy jest trudna - obecnie aktywnych zawodowo jest tylko 26,2 proc. osób z niepełnosprawnością w wieku produkcyjnym. Według raportu o tożsamości zawodowej osób głuchych i ich problemach na rynku pracy, aż 82 proc. osób niesłyszących w Polsce aktualnie nie ma pracy, a 33 proc. z nich nigdy nie pracowało. To bardzo ważne, aby uświadomić osobom głuchym oraz innym osobom z niepełnosprawnością, że technologia pozwala im być aktywnym zawodowo i niweluje trudności, które kiedyś wydawały się być nie do przeskoczenia" - podkreśla przedstawiciel Fundacji Integracja Piotr Pawłowski.

Uber zwraca uwagę, że dzięki udziałowi firmy Migam będzie mógł dotrzeć do osób niesłyszących zainteresowanych współpracą z koncernem. Iwona Cichosz z Migam.org, która jest tłumaczem języka migowego, zwraca uwagę, że osoby głuche i niedosłyszące są dobrymi i bezpiecznymi kierowcami między innymi dlatego, że mają lepiej rozwinięty zmysł wzroku.

"Dzięki temu są świetnymi obserwatorami i zwracają uwagę na to, co dzieje się na drodze. Potwierdzają to między innymi badania przeprowadzone w Finlandii, z których wynika, że głusi kierowcy uczestniczyli w mniejszej liczbie wypadków niż osoby pełnosprawne" - dodaje Cichosz.

W Polsce Uber oferuje swoje usługi w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu i Poznaniu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.