Setki nielegalnych uchodźców przedostają się do Grecji

0 0
Setki nielegalnych uchodźców przedostają się do Grecji
W ciągu 10 pierwszych dni 2016 roku przez Słowenię przejechało w drodze do Europy Zachodniej 25 tys. migrantów (fot.pixabay.com)

Mimo zimowych sztormów na Morzu Egejskim nadal setki uchodźców przedostają się każdego dnia z Turcji do Grecji, a w poniedziałek promem do Pireusu przybyło 1104 ludzi, którzy wylądowali wcześniej na wyspach Chios i Lesbos - poinformowała grecka straż przybrzeżna.

W niedzielę wieczorem do Pireusu zawinął inny prom, mający na pokładzie około 500 migrantów zabranych z tych samych, położonych w pobliżu tureckiego wybrzeża wysp. W rozmowach z dziennikarzami większość przybyłych wyrażała chęć udania się dalej do zachodniej i północnej Europy.

Ekipy greckiej straży przybrzeżnej i unijnej agencji ochrony granic Frontex uratowały w ciągu ubiegłej doby ponad 500 ludzi, którym groziło utonięcie w trakcie przeprawy z Turcji na wyspy Megisti, Kos, Samos, Leros, Chios i Lesbos.

Według Biura Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców (UNHCR) przez pierwsze siedem dni nowego roku na greckie wyspy dotarło 10 153 migrantów, a 28 proc. z nich stanowiły dzieci. 57 proc. spośród tych osób pochodziło z Syrii, 24 proc. z Afganistanu, a 9 proc. z Iraku.

W ciągu 10 pierwszych dni 2016 roku przez Słowenię przejechało w drodze do Europy Zachodniej 25 tys. migrantów - poinformowała w poniedziałek słoweńska agencja prasowa STA. Od połowy października, kiedy to wskutek zamknięcia przez Węgry ich granic tak zwana bałkańska trasa napływu uchodźców przesunęła się do Słowenii, z tranzytu przez jej terytorium skorzystało 404 tys. ludzi.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Ciekawe dlaczego nie płyną do maroka, mauretani, australii lub gdzieś indziej poza europą? Co oni zamierzają tutaj właściwie robić, kolejne rozróby, tak ?!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.