Schyłek ery pracodawców: specjaliści chcą być niezależni

Eksperci odnotowują nowy trend na rynku pracy: stabilne związki pracownika z pracodawcą - niekiedy na całe zawodowe życie - odchodzą w zapomnienie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Schyłek ery pracodawców: specjaliści chcą być niezależni

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Rzeczpospolita

18 mar 2013 12:48


Zamiast etatu specjaliści szukają ciekawych projektów i niezależności - donosi "Rzeczpospolita".

Wśród pracowników rosną dwie grupy: jedni - choć marzą o stałej posadzie, nie mogą jej znaleźć i są skazani na pracę tymczasową. Drudzy - specjaliści o cenionych umiejętnościach - sami odrzucają etat i wybierają niezależność.

Politycy i ekonomiści mówią głównie o tej pierwszej grupie, która jest większa i stwarza zagrożenie dla stabilności systemu. O drugą grupę nie muszą się martwić. Mniej się o niej mówi, ale ona też szybko rośnie.

Niezależnym pracownikom sprzyja rozwój firm i serwisów, które kierują do nich swe usługi. Tak jak nowy portal Getak.pl, który skupia freelancerów-nomadów realizujących projekty prawie wyłącznie zdalnie.

"Są to informatycy, twórcy serwisów internetowych, copywriterzy, tłumacze, a także PR-owcy czy specjaliści od mediów społecznościowych. To oni mogą krążyć po świecie z laptopem i decydować, ile czasu w podróży poświęcą na pracę, a ile czasu na przyjemności" - powiedział "Rzeczpospolitej" Radosław Kobus, współtwórca Getak.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.