Republikanie uruchamiają portal dla polskich emigrantów

0 0
Republikanie uruchamiają portal dla polskich emigrantów

Szef Republikanów Przemysław Wipler podał w czwartek, że ruszył portal nasladujmycodobre.pl, skierowany do polskich emigrantów. Za jego pośrednictwem mieliby oni zgłaszać propozycje rozwiązań ułatwiających życie za granicą, które można by przeszczepić na polski grunt.

"Na emigrację można patrzeć nie tylko jako na negatywne zjawisko, ale też pod kątem szansy, jaką dla nas stwarza" - mówił lider Republikanów poseł Przemysław Wipler na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jego zdaniem ta "szansa dla Polski" może być dwojakiego rodzaju. Po pierwsze - argumentował lider Republikanów - powracający do kraju Polacy często "przywożą ze sobą kapitał finansowy i intelektualny, takie biznesowe know-how"; oprócz tego mieszkający za granicą Polacy mogą wskazać przepisy ułatwiające im życie we Francji, Irlandii czy Włoszech.

"Trzeba z tego korzystać i uczyć się" - podkreślił Wipler. Oświadczył, że w związku z tym rusza utworzony przez Republikanów portal www.nasladujmycodobre.pl, za pośrednictwem którego będzie można zgłaszać korzystne rozwiązania prawne z innych krajów. Poseł zapowiedział, że jego stowarzyszenie wyłoni następnie te z nich, które można będzie szybko wprowadzić w Polsce.

Wiplera wsparł inny działacz Republikanów, wiceprezes Polski Razem Łukasz Wróbel. Wskazał, co jemu samemu "rzuciło się w oczy", podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. Wymienił w tym kontekście brytyjską możliwość wyrobienia paszportu dziecku poprzez wysłanie wniosku za pośrednictwem poczty oraz łatwiejsze rozliczanie podatków. "Tam panuje inna filozofia państwa, jest zaufanie do obywateli; u nas ktoś, kto uczciwie chce się rozliczać z fiskusem, jest traktowany jak potencjalny oszust" - zauważył Wróbel.

Dodał, że przeciętny Anglik nie ma styczności z urzędnikami, a wypełnianiem papierów np. dotyczących odpisów podatkowych zajmują się specjalne job centers.

"Stwarzajmy warunki, by emigranci mieli powody do powrotu do +normalnego państwa+, ulepszajmy przepisy" - apelował Wróbel.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.