Ratownik, praca: Nie ma chętnych do pracy nad morzem i jeziorami. Lepiej płacą na basenach

0 0
Ratownik, praca:  Nie ma chętnych do pracy nad morzem i jeziorami. Lepiej płacą na basenach
"Ratownicy wolą szukać zatrudnienia na pływalniach i w parkach wodnych, które działają przez dwanaście miesięcy, a nie tylko trzy miesiące w roku (fot.pixabay.com)

Regionalne WOPR mają problem ze znalezieniem ratowników chętnych do pracy na kąpieliskach.

Już wkrótce w związku z wakacjami zostanie otwartych 200 działających sezonowo kąpielisk i ponad 800 miejsc do kąpieli. Regionalne WOPR alarmują jednak, że mają kłopot ze znalezieniem chętnych do pracy ratowników – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Najtrudniej pozyskać fachowców do pracy nad morzem i jeziorami - wynika z informacji przekazanych przez zarząd główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Osób z uprawnieniami ratowniczymi jest w Polsce kilkadziesiąt tysięcy. Chętnych do pracy jednak brakuje. Wynika to przede wszystkim z sezonowego charakteru pracy - wskazuje dziennik.

"Ratownicy wolą szukać zatrudnienia na pływalniach i w parkach wodnych, które działają przez dwanaście miesięcy, a nie tylko trzy miesiące w roku". Wielu z nich szuka też zatrudnienia za granicą, bo tam lepiej płacą. Winne są też obowiązujące w kraju przepisy z 2012 r. określające zasady zatrudniania ratowników.

"Niedobory było już widać w roku ubiegłym, ten będzie jednak po tym względem wyjątkowy. Braki są bardziej widoczne, a już wiadomo, że szykuje się rekordowa liczba wypoczywających w polskich kurortach" - czytamy w artykule.

"Niektóre ośrodki już poszły po rozum do głowy i kuszą dobrymi płacami na poziomie 4 tys. zł brutto miesięcznie (...), ale dla wielu kąpielisk takie znaczące podwyższenie stawek byłoby zabójcze, zwłaszcza gdyby sezon okazał się słabszy" - podsumowuje gazeta.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.