Przybywa Ukraińców legalnie podejmujących zatrudnienie w Polsce

0 0
Przybywa Ukraińców legalnie podejmujących zatrudnienie w Polsce

- Przybywa Ukraińców legalnie podejmujących zatrudnienie w Polsce. Już ponad połowa pozwoleń na pracę dla imigrantów trafia do obywateli naszego wschodniego sąsiada.

Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w 2013 r. wojewodowie wydali obywatelom Ukrainy rekordowe 20,4 tys. pozwoleń na pracę, czyli siedmiokrotnie więcej niż drugiej pod tym względem nacji - Chińczykom (3 tys.) - informuje "Puls Biznesu".

Przez pięć lat liczba Ukraińców ze zgodą na pracę w Polsce wzrosła czterokrotnie. Obecnie już ponad połowa (52 proc.) pozwoleń wydawanych obcokrajowcom trafia właśnie do przedstawicieli tego kraju. Pięć lat temu było to zaledwie 30 proc.

Ukraińcy legalnie przebywający w naszym kraju zatrudniani są głównie w gospodarstwach domowych (do opieki nad dziećmi) oraz w budownictwie. Najwięcej z nich znalazło pracę na Mazowszu.

Nadal duże jest też grono Ukraińców zatrudnionych w Polsce na czarno. Prawdopodobnie to ciągle dominująca grupa. Według szacunków fundacji Proksenos w Polsce może przebywać - legalnie i nielegalnie - od 180 do 300 tys. obywateli Ukrainy.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.