Przejęcia się opłaciły. Rekordowy wzrost zysków Work Service

0 0

Po trzech kwartałach 2014 r. przychody Work Service wzrosły o 89 proc. wobec analogicznego okresu 2013 r., do poziomu 1,22 mld zł.

Zysk netto wyniósł 30,3 mln zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z sytuacją po trzech kwartałach 2013 roku. Z kolei zysk z działalności operacyjnej (EBITDA) został odnotowany na poziomie 59,9 mln zł, osiągając wzrost o 85 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Doskonałe wyniki finansowe grupy są efektem zarówno organicznego wzrostu skali działalności grupy kapitałowej, ekspansji na nowe rynki geograficzne, jak i rozszerzenia portfolio oferowanych produktów i rozwiązań HR.

W trzecim kwartale 2014 r. przychody grupy wzrosły ponad dwukrotnie do 488,3 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej (EBIT) wyniósł ponad 21,1 mln zł. W raportowanym okresie grupa Work Service zarobiła netto blisko 10,9 mln zł, ponad dwa razy więcej niż rok temu.

Czytaj też: Zaskoczenie, ucieczka od zaszufladkowania. Tak konkurenci oceniają przejęcia Work Service

Skonsolidowane wyniki finansowe grupy Work Service za trzy kwartały 2014 r. uwzględniają już wyniki spółek: Antal Interational, Work Express, Prohuman, Human Existence, Fiege uni/serv Gmbh oraz Fiege worksess Gmbh, które dołączyły do grupy w latach 2013/2014.

Dzięki przeprowadzonym transakcjom grupa Work Service jest obecna w 9 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tworząc komplementarną ofertę dla ponad 3 tysięcy klientów. Celem grupy jest teraz osiągnięcie pozycji lidera na rynku usług personalnych w trójkącie Berlin – Moskwa – Stambuł.

Kolejny kwartał z rzędu grupa generuje rosnące dodatnie przepływy z działalności operacyjnej (w 1Q 2014: 24 mln zł, w 2Q 2014: 39mln zł, w 3Q 2014: 53,5 mln zł). Bardzo dobre wyniki finansowe to efekt stałego procesu podnoszenia marży na sprzedaży, poprawy cyklu konwersji gotówki, a także włączenia do grupy kapitałowej zakwizowanych spółek generujących dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej.

Czytaj też: Work Service: 19,5 mln zysku w pierwszym półroczu

Trzeci kwartał 2014 r. okazał się również rekordowy pod względem liczby zatrudnionych osób w grupie kapitałowej Work Service. Na koniec września 2014 roku wskaźnik zatrudnienia wyniósł niemal 35 tys. pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy (FTE). Stanowi to bezpośredni dowód na wzrost liczby obsługiwanych klientów oraz składanych zamówień na pracowników, co z kolei przekłada się na dynamiczne wzrosty poziomu sprzedaży i zysku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.