Przejęcia się opłaciły. Rekordowy wzrost zysków Work Service

Po trzech kwartałach 2014 r. przychody Work Service wzrosły o 89 proc. wobec analogicznego okresu 2013 r., do poziomu 1,22 mld zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przejęcia się opłaciły. Rekordowy wzrost zysków Work Service

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 lis 2014 7:57


Zysk netto wyniósł 30,3 mln zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z sytuacją po trzech kwartałach 2013 roku. Z kolei zysk z działalności operacyjnej (EBITDA) został odnotowany na poziomie 59,9 mln zł, osiągając wzrost o 85 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Doskonałe wyniki finansowe grupy są efektem zarówno organicznego wzrostu skali działalności grupy kapitałowej, ekspansji na nowe rynki geograficzne, jak i rozszerzenia portfolio oferowanych produktów i rozwiązań HR.

W trzecim kwartale 2014 r. przychody grupy wzrosły ponad dwukrotnie do 488,3 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej (EBIT) wyniósł ponad 21,1 mln zł. W raportowanym okresie grupa Work Service zarobiła netto blisko 10,9 mln zł, ponad dwa razy więcej niż rok temu.

Czytaj też: Zaskoczenie, ucieczka od zaszufladkowania. Tak konkurenci oceniają przejęcia Work Service

Skonsolidowane wyniki finansowe grupy Work Service za trzy kwartały 2014 r. uwzględniają już wyniki spółek: Antal Interational, Work Express, Prohuman, Human Existence, Fiege uni/serv Gmbh oraz Fiege worksess Gmbh, które dołączyły do grupy w latach 2013/2014.

Dzięki przeprowadzonym transakcjom grupa Work Service jest obecna w 9 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tworząc komplementarną ofertę dla ponad 3 tysięcy klientów. Celem grupy jest teraz osiągnięcie pozycji lidera na rynku usług personalnych w trójkącie Berlin – Moskwa – Stambuł.

Kolejny kwartał z rzędu grupa generuje rosnące dodatnie przepływy z działalności operacyjnej (w 1Q 2014: 24 mln zł, w 2Q 2014: 39mln zł, w 3Q 2014: 53,5 mln zł). Bardzo dobre wyniki finansowe to efekt stałego procesu podnoszenia marży na sprzedaży, poprawy cyklu konwersji gotówki, a także włączenia do grupy kapitałowej zakwizowanych spółek generujących dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej.

Czytaj też: Work Service: 19,5 mln zysku w pierwszym półroczu

Trzeci kwartał 2014 r. okazał się również rekordowy pod względem liczby zatrudnionych osób w grupie kapitałowej Work Service. Na koniec września 2014 roku wskaźnik zatrudnienia wyniósł niemal 35 tys. pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy (FTE). Stanowi to bezpośredni dowód na wzrost liczby obsługiwanych klientów oraz składanych zamówień na pracowników, co z kolei przekłada się na dynamiczne wzrosty poziomu sprzedaży i zysku.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.