Pracodawcy z Francji, Niemiec i Belgii nie szczędzą pochwał polskim fachowcom

0 0
Pracodawcy z Francji, Niemiec i Belgii nie szczędzą pochwał polskim fachowcom

Jak wynika z informacji przedstawionych przez agencję pracy Work Express, zagraniczni pracodawcy cenią polskich pracowników za jakość wykonywanej przez nich pracy i zdyscyplinowanie. A co Polacy cenią w pracy za granicą?

W przypadku rekrutowanych przez Work Express opiekunów osób starszych - stanowią je w 70 proc. kobiety po 50. roku życia, bardzo ważnym elementem jest możliwość doliczenia sobie przepracowanych w ten sposób lat pracy do emerytury. Tym samym, często pozostające w kraju bez zatrudnienia kobiety po 50. mają szansę na wyjście z szarej strefy.

Ile zarobią za granicą?

W przypadku wyjeżdżających do Niemiec można mówić o kwocie od 850 do 1 300 euro na rękę za miesiąc pracy - czytamy na blogu kosztypracy.pl. Aż 36 proc. osób pracujących w ten sposób ocenia swoje wynagrodzenie jako bardzo dobre, 33 proc. jako dobre, a 86 proc. docenia zgodność oferty pracy przedstawianej przez Work Express z warunkami pracy na miejscu.

To, co charakteryzuje pracownika tymczasowego z Polski, a tym samym przekłada się na zadowolenie zagranicznego pracodawcy, to świadomość, że wyjazd jest na określony czas i umiejętność maksymalnej koncentracji na powierzanych mu w tym czasie zadaniach.

Biorąc pod uwagę, że w krajach UE, w pierwszym kwartale 2013 średni koszt godziny pracy w porównaniu z pierwszym kwartałem 2012 wzrósł o 1,9 proc., można być pewnym, że na Zachodzie nadal będzie zapotrzebowanie na fachowca z Polski - dowiadujemy się z bloga Work Express, kosztypracy.pl.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.