Pracodawcy z Francji, Niemiec i Belgii nie szczędzą pochwał polskim fachowcom

Jak wynika z informacji przedstawionych przez agencję pracy Work Express, zagraniczni pracodawcy cenią polskich pracowników za jakość wykonywanej przez nich pracy i zdyscyplinowanie. A co Polacy cenią w pracy za granicą?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracodawcy z Francji, Niemiec i Belgii nie szczędzą pochwał polskim fachowcom

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 cze 2013 20:48


W przypadku rekrutowanych przez Work Express opiekunów osób starszych - stanowią je w 70 proc. kobiety po 50. roku życia, bardzo ważnym elementem jest możliwość doliczenia sobie przepracowanych w ten sposób lat pracy do emerytury. Tym samym, często pozostające w kraju bez zatrudnienia kobiety po 50. mają szansę na wyjście z szarej strefy.

Ile zarobią za granicą?

W przypadku wyjeżdżających do Niemiec można mówić o kwocie od 850 do 1 300 euro na rękę za miesiąc pracy - czytamy na blogu kosztypracy.pl. Aż 36 proc. osób pracujących w ten sposób ocenia swoje wynagrodzenie jako bardzo dobre, 33 proc. jako dobre, a 86 proc. docenia zgodność oferty pracy przedstawianej przez Work Express z warunkami pracy na miejscu.

To, co charakteryzuje pracownika tymczasowego z Polski, a tym samym przekłada się na zadowolenie zagranicznego pracodawcy, to świadomość, że wyjazd jest na określony czas i umiejętność maksymalnej koncentracji na powierzanych mu w tym czasie zadaniach.

Biorąc pod uwagę, że w krajach UE, w pierwszym kwartale 2013 średni koszt godziny pracy w porównaniu z pierwszym kwartałem 2012 wzrósł o 1,9 proc., można być pewnym, że na Zachodzie nadal będzie zapotrzebowanie na fachowca z Polski - dowiadujemy się z bloga Work Express, kosztypracy.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.