Praca w wakacje to nie zawsze przyjemne z pożytecznym

0 0
Praca w wakacje to nie zawsze przyjemne z pożytecznym
Studenci posiadający odpowiednie uprawnienia, zostają ratownikami wodnymi, przewodnikami górskimi czy instruktorami sportów ekstremalnych. (Fot.: Pixabay)

• Niemal 1,3 tys. polskich studentów zdało ostatnie egzaminy i rozpoczęło przerwę wakacyjną.
• Spora część z nich zasili rynek pracy, na którym nie brakuje sezonowych ofert dla młodych osób.
• Firmy coraz częściej zgłaszają jednak problemy ze znalezieniem chętnych kandydatów do pracy.

Coraz większa liczba młodych ludzi poświęca część przerwy wakacyjnej na zdobycie doświadczenia zawodowego oraz dodatkowych funduszy. W tym sezonie oferty pracy czekają na chętnych nie tylko w branży handlowej, usługowej, turystycznej, ale również w przemyśle, produkcji czy logistyce.

Z punktu widzenia studenta idealnym połączeniem wypoczynku, zarobku i nauki może być praca za granicą, szczególnie w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.

Czytaj też: Najbardziej poszukiwani podczas wakacji są pracownicy w gastronomii, produkcji oraz rolnictwie

Młodzi pedagodzy z uprawnieniami wychowawców kolonijnych są chętnie zatrudniani w charakterze animatorów czy opiekunów grup kolonijnych. Studenci posiadający odpowiednie uprawnienia, zostają ratownikami wodnymi, przewodnikami górskimi czy instruktorami sportów ekstremalnych. Praca w atrakcyjnej miejscowości wypoczynkowej we Włoszech niekoniecznie musi wiązać się jednak z wysokimi zarobkami, nauką języka, nie mówiąc już o wypoczynku.

– Przez 12 godzin dziennie zajmowaliśmy się animacją grup dzieci z Polski. Na zwiedzanie czy poznawanie lokalnej kultury nie mieliśmy już ani czasu, ani sił. Na końcu nasza wypłata została pomniejszona o koszty noclegu i wyżywienia – wspomina Michalina, studentka jednej z poznańskich uczelni, która pracowała w ubiegłym roku w jednym z nadmorskich włoskich kurortów.

Praca również w miastach

Uczniowie i studenci, którzy wolą znaleźć pracę na miejscu, bez konieczności wyjazdu, mogą liczyć na sezonowe oferty pracy w miejscowościach, z których pochodzą lub w których studiują.

– W nadmorskich miejscowościach poszukiwani są przede wszystkim barmani, kelnerzy, sprzedawcy gofrów czy lodów. Sezon wakacyjny oznacza mniejsze obroty w sklepach, jednak liczne oferty pracy można znaleźć również przy inwentaryzacji czy merchandisingu – wskazuje Katarzyna Rydzewska, wiceprezes w grupie Job.

Czytaj też: Gdzie warto szukać pracy sezonowej?

Sporo ofert czeka również w branży produkcyjnej, przemysłowej czy logistycznej. Przykładowo, w branży farmaceutycznej przygotowania do sezonu jesienno-zimowego i zwiększonego popytu na leki przeciw przeziębieniom powodują wzrost zapotrzebowania na pracowników produkcyjnych właśnie w sezonie letnim.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.