Praca tymczasowa dobrym rozwiązaniem, ale tylko w niektórych branżach

Coraz więcej osób decyduje się na pracę tymczasową. Różnice w wynagrodzeniach między pracownikami zatrudnionymi na stałe a tymczasowymi sięgają nawet kilku tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca tymczasowa dobrym rozwiązaniem, ale tylko w niektórych branżach

PODZIEL SIĘ


Autor: gazetapraca.pl

26 lut 2013 15:05


Jeszcze kilkanaście lat temu praca tymczasowa kojarzyła się głównie ze stanowiskami produkcyjnymi. Teraz decydują się na nią pracownicy administracji, księgowi, czy informatycy - podaje gazetapraca.pl.

W czołówce 10 najpopularniejszych stanowisk pracy tymczasowej w Polsce, który opublikował portal gazetapraca.pl, znalazły się m. in. recepcjonistka, asystentka biura  czy księgowa. Średnie zarobki osób na tych stanowiskach są niższe o kilkaset złotych w porównaniu z analogicznymi stanowiskami osób zatrudnionych na stałe.

Pierwszą dziesiątkę zamykają programista i pracownik obsługi klienta. To w tych zawodach rozbieżność wynagrodzeń między pracownikami tymczasowymi i stałymi jest największa. Programista zatrudniony na stałe może zarabiać nawet 9 tys. zł, a jego kolega po fachu w pracy tymczasowej może liczyć najwyżej na 6 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.