Praca sezonowa, praca na wakacje: Wysyp ofert dopiero nadejdzie

0 0
Praca sezonowa, praca na wakacje: Wysyp ofert dopiero nadejdzie
Początek lipca to czas, kiedy za pracą sezonową intensywnie rozglądają się studenci. (Fot. Shutterstock)

• Sezon na pracę tymczasową trwa, jednak największej liczby ofert pracy eksperci spodziewają się na przełomie lipca i sierpnia.
• Polacy chętnie podejmują się pracy wakacyjnej za granicą. Najpopularniejsze kierunki to: Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Francja, Szwajcaria.
• Średnio przy pracach dorywczych za granicą można zarobić 4 tys. - 6 tys. zł miesięcznie.

Choć pierwsze oferty pracy sezonowej pojawiły się już w kwietniu, to do końca sezonu jeszcze długa droga. Najwięcej wolnych wakatów pojawia się od kwietnia do października, jednak w niektórych branżach oferty wyczerpują się dopiero z końcem roku kalendarzowego.

- Rynek pracy sezonowej rozkwita z miesiąca na miesiąc – w czerwcu opublikowaliśmy ponad 1400 ofert, podobnie w maju. Największej liczby ogłoszeń spodziewamy się na przełomie lipca i sierpnia – to właśnie wtedy Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy za granicę. Najczęściej publikowane oferty to prace tymczasowe, niewymagające szczególnych kwalifikacji. Duża liczba aktualnych ogłoszeń dotyczy prac przy inwentaryzacjach w Niemczech, gdzie można znaleźć zatrudnienie jako magazynier, lider zespołu inwentaryzacyjnego czy komisjoner - komentuje Karolina Serwańska, dyrektor zarządzający Polski HR International.

- W zależności od stanowiska, do obowiązków pracownika należą rozmaite prace magazynowe, jak np.: kompletowanie zamówień, skanowanie produktów, załadunek oraz rozładunek towarów. Na wyższych stanowiskach wymagana jest znajomość języka obcego, w szczególności niemieckiego. Wynika to z faktu, iż w obowiązkach takich pracowników leży zarządzanie zespołem czy tłumaczenie wskazówek zleceniodawcy. Pewne zatrudnienie znajdą również osoby, które znają zaledwie podstawy języka obcego – rynek pracy sezonowej jest otwarty dla każdego – dodaje Serwańska.

Okres wakacyjny to więcej ofert pracy w rolnictwie. W wielu krajach Europy zbiory przypadają na okres od sierpnia do października. (Fot. Shutterstock)
Okres wakacyjny to więcej ofert pracy w rolnictwie. W wielu krajach Europy zbiory przypadają na okres od sierpnia do października. (Fot. Shutterstock)

Okres wakacyjny to także wzmożony czas dla przemysłu ciężkiego oraz zakładów produkcyjnych, gdzie zatrudnienie znajdą m.in. monterzy czy mechanicy oraz pracownicy linii produkcyjnej. Z kolei osoby z praktyką w branży budowlanej mogą liczyć na zatrudnienie jako betoniarz, zbrojarz czy cieśla szalunkowy. Poszukiwani są również doświadczeni elektrycy.

Nie można zapominać także o pracy sezonowej w rolnictwie: w wielu krajach Europy zbiory przypadają na okres od sierpnia do października – stąd nadal można wypatrywać ogłoszeń dotyczących np. pracy przy zbiorze winogron we Francji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • ale gdzie jest tak spoko? bo nie napisałeś
  • no jest spoko, awans i umowa o prace. raczej przy zbiorze truskawek tego nie uswiadczysz;)

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.