Praca na wakacje: Jaka jest najlepsza?

Czym kierować się przy wyborze wakacyjnej pracy, aby wynieść z niej jak najwięcej cennych doświadczeń?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca na wakacje: Jaka jest najlepsza?

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl/AT

13 cze 2017 8:33


• Wakacyjne zatrudnienie to dla wielu uczniów oraz studentów możliwość rozpoczęcia swojej przygody na rynku pracy i zarobienia pierwszych pieniędzy.

• Nie każda praca da nam jednak tyle samo korzyści.

Zanim zaczniemy szukać zatrudnienia na wakacje, powinniśmy zastanowić się, jakie kompetencje chcemy dzięki niemu zdobyć, czego mamy nadzieję się nauczyć. Najlepiej, aby praca ta była dla nas interesująca. Sprawi to, że będziemy chodzili do niej z większą przyjemnością. Warto zadbać też o to, żeby nasze zajęcie nie przeszkodziło nam w wykorzystaniu wakacji również na wypoczynek. Jest on bardzo ważny przed kolejnym rokiem szkolnym lub akademickim.

- Dla firm zatrudnianie na okres wakacyjny to przede wszystkim otwarcie się na nową kadrę pracowniczą, na młode osoby, które rozpoczynają swoją przygodę na rynku pracy. Z kolei z punktu widzenia pracowników bardzo istotna jest możliwość nauczenia się np. punktualności, obowiązkowości czy umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi, która jest ważna praktycznie w każdej sferze zawodowej – mówi Krzysztof Radoszewski, dyrektor generalny w UberEATS Polska.

Czytaj też: Praca w wakacje pierwszym krokiem do kariery?

Co ważne, koniec wakacji nie musi oznaczać także końca pracy. Jeśli się sprawdzimy, być może dostaniemy propozycję kontynuacji zatrudnienia na elastycznych warunkach. Tak aby nasze obowiązki zawodowe nie kolidowały ze szkołą czy studiami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

JAcak 2017-06-18 22:16:27

według mnie taka która poza pieniędzmi w jakiś sposób rozwija. Od lipca ide do media expert i tutaj liczy się kontakt z klientem. Jest co wpisać do cv, mimo wszystko.

prosto 2017-06-17 20:19:38

W sumie miesiac lub poltora i mlodzi sa w stanie kupic dobrego xcrossa albo cos takiego. Kiedys wszyscy prawie pomagali w zniwach i na polu w wakacje i nic z tego nie mieliśmy ;)

melg 2017-06-17 15:39:59

No ja też mam znajomego, który się tam wybierał na wkacyjne dorabianie