Ponad tysiąc pracowników leśnych protestowało w Szczecinie

0 0
Ponad tysiąc pracowników leśnych protestowało w Szczecinie
- Korzystanie z "pakietów specjalistycznych" to niszczenie lokalnych miejsc pracy - mówi przewodniczący komitetu protestacyjnego Robert Gruszka /Fot. pexels.com

W środę (2 września) zewnętrzni pracownicy leśni protestowali w Szczecinie. Domagali się walki z nieuczciwą konkurencją.

Setki pracowników leśnych z zewnętrznych firm pracujących dla lasów państwowych protestowały w środę (2 września) na ulicach Szczecina; domagano się m.in. wyższych stawek za kontraktowane prace.

Przedstawiciele firm leśnych pracujących dla lasów państwowych, drwale, pilarze i ich rodziny, prywatni przedsiębiorcy leśni, przyjechali do Szczecina z nadleśnictw podległych regionalnej dyrekcji lasów państwowych. Byli też drwale z innych części Polski.

Przemarsz zakończyli pod siedzibą dyrekcji. Do protestujących wyszli pod jego nieobecność m.in. dwaj zastępcy dyrektora. Strony zdecydowały, że siądą do rozmów. Ich terminu jednak nie ustalono.

Piły i kukły

Według danych organizatorów, członków komitetu protestacyjnego firm leśnych pracujących na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, w przemarszu wzięło udział około 2 tys. osób. Policja szacuje, że protestujących było około 1,5 tys.

Protestujący podczas przemarszu włączali piły, trąbili i gwizdali. Na czele pochodu nieśli kukłę leśniczego posadowioną na tronie z napisem "Pan naszej egzystencji".

To kolejny protest zewnętrznych pracowników w lasach państwowych - po proteście w Szczecinku w lipcu tego roku.

W petycji skierowanej do dyrektora Dyrekcji drwale domagają się m.in. "stosowania uczciwej stawki, umożliwiającej legalne zatrudnienie; uczciwego kosztorysowania prac leśnych; podjęcia działań mających na celu likwidację szarej strefy w usługach leśnych oraz przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji na rynku usług leśnych".

Dyrektor RDLP w Szczecinie Witold Koss w odpowiedzi protestującym, umieszczonej na portalu Dyrekcji napisał m.in., że w liście od przedsiębiorców leśnych znalazły się słuszne postulaty, takie jak likwidacja szarej strefy i nieuczciwej konkurencji wśród przedsiębiorców.

- Niestety, petycja zawiera wiele stwierdzeń nieprawdziwych lub wręcz pomówień - zaznaczył. Podkreślił, że chce rozmawiać, by rozwiązać problemy protestujących.

Konkurencja dużych firm

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • kolejne cuda nieudolnych rządów PO/PSL SPRZEDALI KRAJ POLSKA I PRZEMYSŁ TERAZ LASY BĘDĄ SPRZEDAWAC TAKI SCENARIUSZ JUŻ BYŁ CHYBA W RUMUNI JAK PAMIĘTAM WYCIELI TAK POŁĘ LASÓW W PIEŃ !

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.