Polacy w Niemczech wyróżniają się wykształceniem i kwalifikacjami zawodowymi

- Osoby polskiego pochodzenia mieszkające w Nadrenii Północnej Westfalii (NRW) wyróżniają się wśród innych grup imigrantów wykształceniem i są ponadprzeciętnie dobrze zintegrowane w społeczeństwie niemieckim - poinformował rząd NRW.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy w Niemczech wyróżniają się wykształceniem i kwalifikacjami zawodowymi

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

29 sty 2016 10:24


- Integracja ludzi pochodzących z Polski w NRW jest prawdziwym sukcesem - stwierdził sekretarz stanu ds. integracji w ministerstwie pracy Thorsten Klute, przedstawiając w Duesseldorfie wyniki badań przeprowadzonych z okazji 25. rocznicy niemiecko-polskiego traktatu o współpracy i dobrym sąsiedztwie.

- Osoby mające polskie korzenie wypadają ponadprzeciętnie dobrze w badaniach dotyczących wykształcenia i kwalifikacji, stopy bezrobocia czy korzystania z publicznych dotacji - zaznaczył Klute.

Jak podkreślił, 564 tys. osób polskiego pochodzenia stanowi jedną z największych grup imigrantów w NRW. - Mimo to publicznie nie mówi się o dużym sukcesie integracyjnym tej grupy - dodał niemiecki urzędnik.

Thorsten Klute, sekretarz stanu ds. integracji w ministerstwie pracy. (Fot.: land.nrw) Thorsten Klute, sekretarz stanu ds. integracji w ministerstwie pracy. (Fot.: land.nrw)

Według niego, osoby polskiego pochodzenia wyróżniają się wykształceniem i kwalifikacjami zawodowymi. Tylko 3,9 proc. z nich nie ukończyło szkół ogólnokształcących, podczas gdy średnia dla imigrantów wynosi 13,7 proc.

37,8 proc. Polaków posiada wykształcenie wyższe lub wyższe zawodowe, co równie lokuje ich powyżej imigranckiej średniej, wynoszącej 31,5 proc. Z kolei 56,7 proc. osób polskiego pochodzenia posiada wykształcenie zawodowe, wśród wszystkich imigrantów odsetek ten wynosi 38,6 proc.

Tylko dla 10 proc. Polaków pomoc finansowa państwa stanowi główne źródło utrzymania. W przypadku wszystkich imigrantów odsetek ten przekracza 15 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Magda Kajzer, redaktor wakacyjnapolisa.pl 2016-02-04 13:11:19

I dlatego ofert dla Polaków w Niemczech nie brakuje, opisałam to w prognozie pracy za granicą na 2016 rok: ubezpieczeniepracyzagranica.pl/praca-za-granica-2016. Mamy u naszych zachodnich sąsiadów dobrą opinię, więc wielu pracodawców chce zatrudniać właśnie Polaków. Można tam jechać praktycznie w ciemno (czego jednak nie polecam) i tak znaleźć pracę.

John 2016-02-04 09:31:42

TAK SAMO JEST W USA !!!