Polacy ciągle chcą emigrować

0 0
Polacy ciągle chcą emigrować
70 proc. wysoko wykwalifikowanych polskich specjalistów w Wielkiej Brytanii nie planuje powrotu do kraju. /sxc.hu

Ponad 3 miliony Polaków planuje wyjazd zarobkowy za granicę. większość z nich to ludzie młodzi - wynika z raportu firmy Work Service i CEED Institute.

Z badania wynika również, iż prawie milion osób (27 proc.) myśli o emigracji na stałe - informuje "Rzeczpospolita"

Trzy najczęściej wskazywane kierunki potencjalnej emigracji zarobkowej to Niemcy, Wielka Brytania i Norwegia. Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że w porównaniu ze styczniem tego roku chęć emigracji zarobkowej zmalała o jedną trzecią.

Z kolei z badań firmy The Boston Consulting Group wynika, że aż 70 proc. wysoko wykwalifikowanych polskich specjalistów w Wielkiej Brytanii nie planuje powrotu do kraju.

- Polska nie jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, który przeżywa znaczną emigrację obywateli. Zjawisko to trwa tak długo, aż dany kraj znacząco nie zmniejszy dystansu w dochodzie na mieszkańca, jaki dzieli go od krajów wysoko rozwiniętych. Pomimo dynamicznego rozwoju na przestrzeni ostatnich 25 lat Polska, jako obecnie szósty najbiedniejszy kraj UE, ciągle jeszcze potrzebuje lat szybkiego rozwoju, aby trwale osiągnąć dodatnie saldo migracji - twierdzą eksperci FOR Aleksander Łaszek i Rafał Trzeciakowski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Prawie milion osób ma zamiar wyjechać na stałe z kraju! I kto tu zostanie? Starzy ludzi i imigranci? Sądzac jednak po tym co nam. mlodym jest oferowane to juz niedlugo moze tak sie stac. Ja, jak i wielu moich znajomych planujemy wyjazdy za granice. Na poczatku przez posrednika pracy, ale potem pewnie bedziemy szukac na wlasna reke. Chcemy wyjechac do Francji przez jobsplusa jobsplus.pl/oferty-pracy . Nasi znajomi wyjezdzali juz z nimi, nie mieli zadnego problemu a bardzo im pomogli. Taka opcja jest najwygodniejsza.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.