Outsourcing, korzyści: Pracownik czasowy może przynieść firmie więcej korzyści niż etatowy. Jakich?

0 0
Outsourcing, korzyści: Pracownik czasowy może przynieść firmie więcej korzyści niż etatowy. Jakich?
Pracownicy czasowi przynoszą organizacjom wiele korzyści, a inny charakter ich pracy nie ogranicza się jedynie do terminowości współpracy (fot.pixabay.com)

• Pracownicy czasowi przynoszą firmom wiele korzyści.
• Wiedzą jak w najkrótszym czasie osiągnąć założone efekty.
• Posiadają też specyficzne doświadczenie zawodowe, zdobyte podczas różnorodnych, niszowych projektów.
• Czasem wystarczy jedno świeże spojrzenie na biznes, aby zmienić sposób działania całej organizacji na lepsze.

W firmie pojawia się potrzeba zatrudnienia wykwalifikowanego pracownika. Jednak jego unikalne kompetencje będą niezbędne tylko przez pewien czas. Taka sytuacja może wynikać z wielu powodów: zespół realizuje duży projekt, który wymaga dodatkowej pary rąk do pracy, lub kluczowy członek zespołu idzie na urlop macierzyński. Bez względu na powód wystąpienia takiego zapotrzebowania kadrowego, kluczem do sukcesu jest odpowiednie zdefiniowanie potrzeb oraz oczekiwań pracodawcy względem pracownika czasowego.

Pracownik, który będzie nieobecny przez dłuższy czas, może posiadać wiele lat cennego doświadczenia i niszowe umiejętności, co sprawia, że znalezienie dla niego zastępstwa jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Jeśli pracownik odchodzi z firmy, to pracodawca poszukuje na jego miejsce kogoś z podobnymi umiejętnościami, osobowością i ambicjami zawodowymi. Jednak w sytuacji, gdy zastępstwo jest potrzebne szybko i na pewien okres, znalezienie takiej osoby może graniczyć z cudem.

Czytaj też: Outsourcing jest dla każdego? Obalamy mity na ten temat

Pracownicy czasowi przynoszą organizacjom wiele korzyści, a inny charakter ich pracy nie ogranicza się jedynie do terminowości współpracy. Są przede wszystkim wsparciem dla firm, które przechodzą transformację lub chcą rozwijać się w innym kierunku. Zrozumienie korzyści wynikających z zatrudniania na czas określony oraz ustalenie specyfiki stanowisk, zgodnie z przeformułowanymi oczekiwaniami wobec kandydatów, jest kluczowe dla pełnego wykorzystania potencjału pracowników czasowych.

Weryfikacja oczekiwań

Eksperci Hays zauważają, że wiele firm, reprezentujących różne sektory rynku, ma problem ze zrozumieniem charakterystyki pracy czasowej. Zespół Hays Response, zajmujący się rekrutacją wyspecjalizowanych pracowników zewnętrznych, często staje przed wyzwaniem znalezienia częściowo wykwalifikowanego pracownika, odpowiadającego na oczekiwania typowe dla rekrutacji stałych. – Ponieważ trudniej jest znaleźć pracownika na czas określony, Hays Response skupia się na budowaniu bazy kandydatów, którzy z różnych powodów są dostępni „od zaraz” i gotowi podjąć pracę w ramach projektu tymczasowego – tłumaczy Marek Wróbel, Head of Operations Hays Response. – Przykładowe powody to powroty z urlopów macierzyńskich, restrukturyzacje, albo chęć zdobycia doświadczenia na projekcie czasowym, żeby potem ewentualnie zostać w danej firmie. – dodaje ekspert Hays.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.