Opolski Program Stażowy: Płatny staż dla absolwentów szkół wyższych, zawodowych i ponadgimnazjalnych z opolskiego

• Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki realizuje Opolski Program Stażowy.
• Przewidziano 120 miejsc stażowych, które można będzie wykorzystać do połowy 2017 roku.
• Do uczestnictwa w programie zgłosiło się już blisko 60 absolwentów różnych typów szkół z województwa opolskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Opolski Program Stażowy: Płatny staż dla absolwentów szkół wyższych, zawodowych i ponadgimnazjalnych z opolskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

4 lip 2016 10:01


- Doświadczenia minionych lat pokazują, że Opolski Program Stażowy to skuteczny sposób na znalezienie pracy. W poprzedniej edycji projektu ok. 70 proc. osób, które odbyły staże, w ciągu 3 miesięcy od ich zakończenia znalazło zatrudnienie – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Staż dla dla osób do 29. roku życia

Program kierowany jest do osób do 29. roku życia pozostających bez zatrudnienia (w tym bezrobotnych), zamieszkujących w województwie opolskim. Mogą to być absolwenci szkół wyższych, zawodowych, a także ponadgimnazjalnych. Jego celem jest pomoc absolwentom różnych typów szkół w znalezieniu się na rynku pracy.

Program jest jednym z elementów kompleksowego projektu województwa opolskiego, jakim jest Specjalna Strefa Demograficzna. Finansowany jest z puli unijnych pieniędzy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Na realizację tej edycji programu stażowego, która potrwa do połowy 2017 roku, przeznaczono 1,8 mln zł.

Czytaj też: Przy wyborze stażu kluczowy jest prestiż firmy, a nie wynagrodzenie

W tej edycji projektu przewidziano 120 miejsc stażowych, które można będzie wykorzystać do połowy 2017 roku.

Uczestnicy projektu będą mogli odbywać staże w firmach działających na terenie regionu. Mogą to być firmy reprezentujące różne branże, choć preferowane są te, które wpisują się w tzw. inteligentne specjalizacje regionu, wskazane w Regionalnej Strategii Innowacji. Są wśród nich np. chemia, technologie budownictwa i drewna, przemysł maszynowy, metalowy i energetyczny oraz technologie rolno-spożywcze. Zapisano w niej też katalog tzw. kluczowych grup technologii, np. technologie z zakresu chemii organicznej i specjalistycznej; technologie cementu, wapna i betonu; technologie drewna.

Stażyści dostaną 1400 zł i dofinansowanie dojazdów

Staż w ramach projektu realizowanego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) może trwać od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie osoba objęta programem stażowym ma wypłacane stypendium w wysokości 1400 zł miesięcznie na rękę.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.