Obsługa igrzysk w Soczi? Pracowników tymczasowych rekrutuje Polak

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi rozpoczną się już siódmego lutego. Tymczasem już pod koniec 2012 r. rozpoczęła się rekrutacja pracowników tymczasowych do ich obsługi. Wszystkiego pilnuje Przemysław Osuch, dyrektor z Adecco Group.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Obsługa igrzysk w Soczi? Pracowników tymczasowych rekrutuje Polak

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Puls Biznesu

10 sty 2014 10:21


Jak podaje "Puls Biznesu", Polak zrekrutował już 5,5 tys. osób. 93 proc. zaangażowanych pracowników tymczasowych stanowią Rosjanie - obcokrajowcom trudno uzyskać pozwolenie na pracę.

- Rekrutację rozpoczęliśmy pod koniec 2012 r. i właśnie ją zakończyliśmy. Najpierw potrzebowaliśmy pracowników do obsługi wydarzeń promocyjnych i testowych zaplanowanych na przełom 2012 i 2013 r. Do końca 2013 r. rekrutowaliśmy osoby do pracy przy obsłudze samych igrzysk - mówi dla "PB" Przemysław Osuch, dyrektor programu rekrutacji pracowników tymczasowych Soczi 2014.

Jak pisze "PB", do pracy przyjęto tysiąc menedżerów i specjalistów o ponad 100 specjalnościach. Resztę spośród 5,5 tys. zatrudnionych stanowią pracownicy średniego i niższego szczebla - w tym ponad 2,5 tys. kierowców oraz prawie tysiąc pracowników logistycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.