Niemcy żałują, że tak długo zamykali rynek pracy dla Polaków

0 0
Niemcy żałują, że tak długo zamykali rynek pracy dla Polaków

- Niemcy czekają na polskich inżynierów i informatyków, którym jednak nie zawsze opłaca się wyjechać zagranicę - mówi dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych.

Dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych w rozmowie z Polskim Radiem 24 opowiada, że Polacy są coraz lepiej postrzegani przez zachodnich sąsiadów.

- Polakom nagle zaczęto przypisywać takie cechy, jak dobra organizacja pracy, pracowitość, punktualność, sumienność - ocenia dr Łada na antenie Polskiego Radia 24.

Czytaj też: Kolat, niemiecka posłanka: Polacy w Berlinie zasługują na więcej

- Niemcy czekają na polskich inżynierów i informatyków, którym jednak nie zawsze opłaca się wyjechać zagranicę. Mogą mieszkać w Polsce i pracować zdalnie za dobre pieniądze. Poza tym zarobki w tej branży nie są w Niemczech dużo wyższe, a koszty utrzymania w Polsce są zazwyczaj niższe. Niemcy żałują, że tak długo zamykali rynek pracy dla Polaków - dodaje dr łada w rozmowie z Polskim Radiem 24.

Jej zdaniem Niemcy są otwarci na polskich pracowników. Aktualnie są poszukiwane przedszkolanki oraz opiekunowie osób starszych i chorych. To, co jednak istotne dla pracodawców, to znajomość języka niemieckiego.

Czytaj też: W Niemczech brakuje 120 tys. przedszkolanek. To szansa dla Polek

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Obok dobrej znajomości niemieckiego istotna w znalezieniu pracy będzie autoprezentacja. Polecam super poradnik na ten temat CV i profesjonalna aplikacja po niemiecku

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.