Niemcy żałują, że tak długo zamykali rynek pracy dla Polaków

- Niemcy czekają na polskich inżynierów i informatyków, którym jednak nie zawsze opłaca się wyjechać zagranicę - mówi dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemcy żałują, że tak długo zamykali rynek pracy dla Polaków

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 wrz 2014 10:29


Dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych w rozmowie z Polskim Radiem 24 opowiada, że Polacy są coraz lepiej postrzegani przez zachodnich sąsiadów.

- Polakom nagle zaczęto przypisywać takie cechy, jak dobra organizacja pracy, pracowitość, punktualność, sumienność - ocenia dr Łada na antenie Polskiego Radia 24.

Czytaj też: Kolat, niemiecka posłanka: Polacy w Berlinie zasługują na więcej

- Niemcy czekają na polskich inżynierów i informatyków, którym jednak nie zawsze opłaca się wyjechać zagranicę. Mogą mieszkać w Polsce i pracować zdalnie za dobre pieniądze. Poza tym zarobki w tej branży nie są w Niemczech dużo wyższe, a koszty utrzymania w Polsce są zazwyczaj niższe. Niemcy żałują, że tak długo zamykali rynek pracy dla Polaków - dodaje dr łada w rozmowie z Polskim Radiem 24.

Jej zdaniem Niemcy są otwarci na polskich pracowników. Aktualnie są poszukiwane przedszkolanki oraz opiekunowie osób starszych i chorych. To, co jednak istotne dla pracodawców, to znajomość języka niemieckiego.

Czytaj też: W Niemczech brakuje 120 tys. przedszkolanek. To szansa dla Polek

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Monia 2014-09-19 12:52:05

Obok dobrej znajomości niemieckiego istotna w znalezieniu pracy będzie autoprezentacja. Polecam super poradnik na ten temat CV i profesjonalna aplikacja po niemiecku