MPiPS alarmuje: Za mało osób aktywnych zawodowo po pięćdziesiątce

W 2035 roku na jedną osobę w wieku 65+ będą przypadały zaledwie 2,2 osoby w wieku produkcyjnym, obecnie relacja ta wynosi 1 do 3,7. Starzenie się społeczeństwa to wyzwanie, przed którym teraz stoimy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MPiPS alarmuje: Za mało osób aktywnych zawodowo po pięćdziesiątce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

1 gru 2014 9:06


W piątek (28 listopada), odbyła się międzynarodowa konferencja projektu „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+”,organizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

- Populacja kobiet i mężczyzn powyżej 50. roku życia w Polsce nieustannie się powiększa, podczas gdy wskaźnik zatrudnienia w tej grupie wieku pozostaje niski. Nie można godzić się na sytuację, w której tak znacząca część społeczeństwa pozostaje zawodowo nieaktywna - powiedziała Małgorzata Marcińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj też: Przedziwna sytuacja: brakuje Polaków 50+ z kwalifikacjami do pracy. Jak to możliwe?

- Wzrost poziomu zatrudnienia osób dojrzałych to wyzwanie, ale przede wszystkim nasz obowiązek - dodała.

Projekt systemowy „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie 1.1 Wsparcie systemowe instytucji rynku pracy przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.