Młodzi planują emigrację. Wolą pracować w zagranicznych firmach

Prawie połowa młodych po studiach planuje emigrację. Według nich firmy w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Niemczech dają im większe możliwości rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi planują emigrację. Wolą pracować w zagranicznych firmach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 lip 2015 6:20


Aż 48 proc. młodych ludzi rozważa emigracje po zakończeniu studiów - wynika z badania przeprowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, a informuje o tym "Rzeczpospolita".

Okazuje się, że najważniejszym powodem nie jest to, że z pracą w Polsce krucho. Zdaniem młodych ludzi polskie firmy mają im zdecydowanie mniej do zaoferowania niż ich konkurenci na Zachodzie. Twierdzą, że firmy w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Niemczech dają im większe możliwości rozwoju i pracy w swoim zawodzie.

26 proc. uczestników ankiety zadeklarowało, że najważniejsza dla nich w pracy jest możliwość pogodzenia życia zawodowego z życiem prywatnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Anna 2015-07-16 14:44:45

Wolimy pracować za granica ponieważ tam pracownik to partner, a nie niewolnik. Poziom polskich managerów jest tragiczny - nie mają pojęcia jak zarządzać ludźmi. o nie tylko chodzi o pieniądzę czy lepsze możliwości kariera, ale o "normalność" w relacjach pracodawca-pracownik. Dlaczego nikt o tym nie mówi? T