Manpower odpiera zarzuty: pracujący w Amazonie otrzymali wynagrodzenie

W przesłanym do naszej redakcji komentarzu, Manpower Group zapewnia, że oskarżenia Związku Syndykalistów Polski, dotyczące niewypłaconych pracownikom Amazona wynagrodzeń są nieprawdziwe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Manpower odpiera zarzuty: pracujący w Amazonie otrzymali wynagrodzenie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 gru 2014 17:08


- Zarzuty, które stawia nam Związek Syndykalistów Polski nie mają podstaw prawnych i rzucają fałszywe światło na naszą firmę - tłumaczy Manpower. - Za wykonywaną pracę wszyscy zatrudniani przez Manpower pracownicy otrzymali wynagrodzenia, naliczone i wypłacone na podstawie czasu pracy opartego na elektronicznym systemie rejestrującym - twierdzi.

Przypomnijmy, wczoraj na łamach "Gazety Wyborczej" ukazał się artykuł, zgodnie z którym pracownicy Amazona zatrudnieni przez agencję pracy Manpower, mieli się poskarżyć Związkowi Syndykalistów Polski, że ta od kilku miesięcy nie wypłacała im wynagrodzeń za nadgodziny.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

- Nie jest możliwe niewypłacanie komukolwiek pensji od wielu miesięcy, jak stoi w tekście, bo firma Amazon nawet tyle czasu nie istnieje w Polsce - czytamy w komentarzu.

Ponadto agencja zrekrutowała dla amerykańskiego inwestora blisko 3 tys. osób, tymczasem ZSP powołuje się na trzy przypadki.

Czytaj też: Bojkot Amazona, Shella. Utrata reputacji może kosztować firmę miliony

- Każdy z nich został przez nas sprawdzony bardzo dokładnie i upewniliśmy się, że wszystkie te osoby otrzymały naliczone wynagrodzenie. W tym momencie jesteśmy w trakcie wyjaśniania przyczyn negatywnej informacji dotyczącej rozliczeń, która została zamieszczona na stronie Związku Syndykalistów Polski - podaje firma, która na rynku istnieje już ponad 65 lat.

W tym roku Manpower został po raz czwarty z rzędu uznany za jedną z najbardziej etycznych firm na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gosia 2016-01-11 22:21:35

Według mnie Manpower fajne jest pod kątem HR i ogólnie, wydaje mi się, że to jedna z bardziej znanych agencji pracy. Na forum gowork wiele osób o nich pisze Choć jak widać, muszą uporać się z dużymi problemami