Małe agencje psują opinię pracy tymczasowej?

0 0
Małe agencje psują opinię pracy tymczasowej?
- Spośród 6 tys. podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia w Polsce ponad. 80 proc. to „maluchy” bazujące na jednym lub dwóch projektach - mówi Artur ragan z Work Express. (Fot. Shutterstock)

- Obserwujemy psucie rynku przez najmniejsze agencje, które walczą o swoich pierwszych klientów dumpingowymi cenami – mówi Maciej Michalewski, prezes agencji Lobo.

W Polsce lawinowo przybywa agencji zatrudnienia (mamy ponad 6 tys. agencji zatrudnienia, w tym 4 tys. agencji pracy tymczasowej). Według Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia w ubiegłym roku powstało 1689 nowych podmiotów. 

Niskie koszty najważniejsze

Jak twierdzą eksperci, na rynku przeważają małe podmioty. Niestety wiele z nich stawia niskie koszty nad jakością usługi. Poprzez tego rodzaju działanie psuje opinię branży pracy tymczasowej. Zamiast wykorzystać swoje atuty i tworzyć przewagę konkurencyjną, przedsiębiorcy walczą o klientów za wszelką cenę.

- Obserwujemy psucie rynku przez najmniejsze agencje, które walczą o swoich pierwszych klientów dumpingowymi cenami. Doskonale wiemy, że za niskimi kosztami nierzadko idzie niska jakość, co może skutkować pogarszaniem się opinii klientów o firmach rekrutacyjnych – mówi Maciej Michalewski, prezes agencji Lobo.

Jego opinię potwierdza Artur Ragan, ekspert pracy w Work Express. - Spośród 6 tys. podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia w Polsce ponad. 80 proc. to „maluchy” bazujące na jednym lub dwóch projektach. Działają na małą skalę i mają niewielkie doświadczenie. Często nie potrafią zadbać o pracowników w należyty sposób, a także nierzadko zalegają z odprowadzaniem np. składek ZUS czy wypłatą pensji, nie mówiąc o pozostałych obowiązkach pracodawcy. W efekcie wizerunek wszystkich agencji jest fatalny – komentuje Ragan.

Nie chodzi tylko o wizerunek

Jak zaznacza Artur Ragan w każdym obszarze znajdą się czarne owce, które psuja opinię innych firm. Jego zdaniem w tym przypadku nie jest już tylko kwestia nierzetelnego ubezpieczyciela czy banku, który ucieka od wypłacenia odsetek od lokaty. W wielu przypadkach to kwestia być albo nie być dla tysięcy rodzin.

- Proszę sobie wyobrazić jaki dramat dotyka osób, których pracodawca – czyli agencja zatrudnienia – znika przed świętami. Zakończył się intensywny okres produkcyjny, umowy zatrudnionych wygasają 15 grudnia, a dzień później agencja przestaje odbierać telefony od pracowników czekających na wypłatę. Ludzie zostają bez pieniędzy przed świętami Bożego Narodzenia. Przy obecnym stanie prawnym tego typu sytuacje są możliwe – wyjaśnia ekspert Work Express.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.