Ma 16 lat i został doradcą minister cyfryzacji

Ma zaledwie 16 lat, a właśnie został doradcą minister cyfryzacji. Tymon P. Radzik ma doradzać Annie Streżyńskiej za darmo, a priorytetem jest dla niego walka o lepszy dostęp do e-administracji dla niepełnoletnich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ma 16 lat i został doradcą minister cyfryzacji

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

16 maj 2017 13:18


Od początku maja, uczeń Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze, Tymon P. Radzik piastuje funkcję "konsultanta w obszarze tematyki elektronicznych usług administracji publicznej dla osób niepełnoletnich" w Ministerstwie Cyfryzacji – pisze porla money.pl.

Nastolatek działa w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, inicjuje działania na rzecz dostępu do informacji publicznej, a kilka miesięcy temu został za swoje dotychczasowe zasługi nominowany do Międzynarodowej Pokojowej Nagrody Dzieci, która jest odpowiednikiem dziecięcego Nobla.

Ostatnio męczył minister Streżyńską sprawą dostępu do ePUAP-u. Okazało się, że osoby niepełnoletnie, choć formalnie nie mają zakazu korzystania z e-administracji, to część urzędników odmawia im potwierdzenia profilu. Minister zamiast grzecznie odpowiedzieć, by dzieciak się odczepił, postanowiła nawiązać z nim współpracę – pisze money.pl.

Jak dodaje, priorytetem jest dla niego właśnie dostęp do administracji dla osób, które nie są pełnoletnie.

Współpraca z MC ma być całkowicie darmowa. Resort podpisał z nim jedynie porozumienie o wolontariacie. Radzik ma przyjeżdżać do Warszawy na konsultacje oraz opiniować projekty aktów prawnych mailowo.

- Chcę działać całkowicie apolitycznie. Nie będę też pobierał żadnego wynagrodzenia. Czułbym wtedy, że postępuje niezgodnie ze swoim sumieniem, że mogę być nieobiektywny. Wolę pracować bezpłatnie i społecznie. A w przyszłości? Chciałbym być prawnikiem lub informatykiem. To dwie moje pasje, które umożliwiają mi działanie na rzecz interesu publicznego - mówi money.pl Radzik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.