Lekarzom dentystom nie śpieszno na Zachód

Ortodonci stanowią najwyższy odsetek wśród specjalistów, którzy podjęli kroki zmierzające do podjęcia pracy w krajach UE (chodzi o uzyskanie zaświadczenia stwierdzającego posiadanie przez lekarza dentystę specjalizacji). Dużo to, czy mało?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarzom dentystom nie śpieszno na Zachód

PODZIEL SIĘ


Autor: Infodent24.pl

www.infodent24.pl

14 sie 2014 20:17


W porównaniu z końcem 2013 r. mało, bo wówczas wskaźnik ten wynosił 2,40 proc., w konfrontacji z reprezentantami periodontologii, którzy o zaświadczenia nie występowali dotychczas w ogóle, 27 wniosków ortodontów to bardzo dużo. Z drugiej jednak strony tyle co nic, gdy porówna się to zestawienie z podobnym obejmującym absolwentów wydziałów lekarskich.

Czytaj też: Młodzi rwą się do pracy jako dentyści. Uczelnie przeżywają oblężenie

Wśród lekarzy, występujących z wnioskiem o potwierdzenie posiadania specjalizacji, prym wiodą chirurdzy plastyczni i anestezjolodzy (18 proc.), a także chirurdzy klatki piersiowej (17 proc.). Rekord w tym względzie pobili geriatrzy (20 proc.), ale w tym przypadku nie było o to trudno, wystarczyło, że na pięć osób wykonujących ten zawód o zaświadczenie wystąpił jeden lekarz.

Sprawdźcie, o jakiej specjalizacji dentyści chcą wyjechać do UE za pracą najbardziej. Szczegółowe informacje na Infodent24.pl.

Czytaj też: Lekarze w Niemczech pilnie poszukiwani

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.