Kurier kwiatowy, hostessa, kelnerzy potrzebni od zaraz. Walentynki tuż tuż

0 0

Walentynki już za 10 dni. Święto zakochanych to dobra okazja, żeby sobie dorobić. Szczególnie dla kurierów kwiatowych, kelnerek, kucharzy i hostess. Ile można zarobić?

Wzmożona sprzedaż w Walentynki przekłada się na wzrost liczby zatrudnionych szczególnie w miejscach typu: super i hipermarkety, punkty obsługi klienta, stoiska handlowe, restauracje, bary, centra logistyczne, czy kwiaciarnie. Stawki wynagrodzenia za godzinę pracy są porównywalne z wysokością zarobków poza sezonem.

Dodatkowy zarobek zapewnią natomiast nadgodziny, które w weekend walentynkowy będą niezbędne.

– Walentynkowe oferty pracy cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony ludzi młodych. Wystarczy wcielić się w rolę amora czy kupidyna na jeden weekend żeby zarobić ponad 1 tys. zł. W przypadku pracowników tymczasowych, dla których przeznaczona jest większość tego typu ofert, gorący okres sprzedażowy powoduje jednocześnie wzrost pensji o kilkaset złotych – powiedział Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service.

Najbardziej opłacalnym zajęciem w Walentynki jest praca w charakterze kuriera kwiatowego, można wtedy liczyć na średnie zarobki ok. 40 zł za godzinę. Punkty gastronomiczne przeżyją prawdziwe oblężenie w weekend 14-15 lutego, dzięki czemu na dodatkowe napiwki i nadgodziny mogą liczyć kelnerzy i kucharze.

Jednak stawki dla dodatkowych pracowników w sklepach i restauracjach będą niewiele większe niż w innych okresach roku. Około 13 zł za godzinę mogą zarobić kasjerzy i pomocnicy kelnerów. Stali pracownicy raczej nie powinni w tych dniach liczyć na podniesienie stawek godzinowych, a raczej na dodatkowe profity płynące z pracy w nadgodzinach.

- Firmy produkcyjne nie podniosły w ostatnich dniach zatrudnienia, ponieważ przygotowanie walentynkowych gadżetów najczęściej odbywa się z większym wyprzedzeniem i jest rozłożone w czasie. Znaczne zapotrzebowanie na pracę mają natomiast sklepy zajmujące się sprzedażą wysyłkową. Mniejsze z nich obsłużą lawinowo rosnącą na początku lutego liczbę zamówień, oferując pracownikom nadgodziny, większe będą korzystały z pomocy pracowników agencyjnych – dodał Krzysztof Inglot.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.