Kopacz: Trzeba stworzyć młodym takie warunki, by nie wyjeżdżali z Polski

- Moim zadaniem, i każdego rządu, powinno być to, żeby stworzyć im takie warunki, żeby nie mieli pokusy wyjeżdżać gdziekolwiek - mówi premier Ewa Kopacz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: Trzeba stworzyć młodym takie warunki, by nie wyjeżdżali z Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 paź 2015 11:59


Premier odwiedziła w czwartek (22 października) Jagiellońskie Centrum Innowacji. - Wiem, że dużym problemem jest komercjalizowanie efektów waszych badań - przyznała szefowa rządu na spotkaniu.

Jak zaznaczyła, dzięki współpracy naukowców z przedsiębiorcami możliwa jest komercjalizacja na rynkach międzynarodowych efektów "polskiej myśli technologicznej". Podkreśliła, że Polska musi dorównać pod tym względem innym krajom europejskim.

By młodzi nie wyjeżdżali

- Mamy mnóstwo zdolnych ludzi, których bardzo chętnie kupują koncerny na świcie. Moim zadaniem, i każdego rządu, powinno być to, żeby stworzyć im takie warunki, żeby nie mieli pokusy wyjeżdżać gdziekolwiek. Niech służą tu, temu krajowi, w którym się uczyli, w którym zdobywali swoje doświadczenie - powiedziała szefowa rządu.

Postawić na innowacyjność

Podkreśliła, że pieniądze przeznaczane na innowacyjność "powinny być zdecydowanie wyższe". - Przypomnę, że jeszcze w roku 2007 Narodowe Centrum Badania i rozwoju miało 100 mln zł, teraz ma 5,5 mld. Również nowej europejskiej perspektywie zwiększyliśmy z 6 do 14 mld zł środki na tego rodzaju działalność" - powiedziała Kopacz.

- Wszystko jest w waszych rękach. Pieniądze będą a w waszych głowach są pomysły - dodała szefowa rządu zwracając się do uczestników spotkania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.