Kopacz: Nie stać nas na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych

Polska jest gotowa pomagać ludziom, których życie i zdrowie jest naprawdę zagrożone - mówi Ewa Kopacz. - Ale imigrantów ekonomicznych powinniśmy konsekwentnie odsyłać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: Nie stać nas na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

9 wrz 2015 11:39


Polska jest gotowa pomagać uchodźcom; naszego kraju nie stać na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych - powiedziała we wtorek (8 września) premier Ewa Kopacz. - Musimy mieć pewność, że nasze działania nie przyciągną niekontrolowanej fali imigrantów ekonomicznych - dodała.

Kopacz powiedziała, że chce wyraźnie wyrazić polskie stanowisko wobec europejskich partnerów.

Niekontrolowana fala imigrantów

- Musimy jasno sobie powiedzieć: Polski nie stać na przyjmowanie emigrantów ekonomicznych. Musimy zapewnić, że nasze działania nie przyciągną niekontrolowanej fali tychże imigrantów. Musimy razem określić listę krajów bezpiecznych, do których będziemy twardo i konsekwentnie odsyłać imigrantów. Polska jest gotowa pomagać uchodźcom, czyli ludziom, których życie i zdrowie jest naprawdę zagrożone - oświadczyła szefowa rządu. Dodała przy tym, że Europie jest potrzebna bardzo konkretna "polityka powrotowa".

Ponadto Kopacz zapewniła, że polskie granice są bezpieczne.

- Wszystkie służby państwa są w pełnej gotowości. Wiem, jakie są nasze realne możliwości pomocy, ale wiem również, że obowiązkiem polskiego premiera jest solidarność przede wszystkim ze swoimi obywatelami - powiedziała premier.

Podziękowała też tym Polakom, którzy deklarują pomoc uchodźcom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.