KE zbada ograniczenia w świadczeniach dla migrantów w Wielkiej Brytanii

Komisja Europejska przyjrzy się zmianom w systemie świadczeń dla imigrantów w Wielkiej Brytanii. Nowe plany ograniczeń zapowiedział premier David Cameron. Jak napisał w artykule dla "Daily Telegraph", obcokrajowcy mieliby otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych czy dodatek na dziecko tylko przez trzy miesiące, a nie jak dotychczas przez sześć.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KE zbada ograniczenia w świadczeniach dla migrantów w Wielkiej Brytanii

PODZIEL SIĘ


Autor: Polskie Radio

29 lip 2014 17:19


To już kolejne proponowane przez niego działania mające na celu ograniczenie imigracji zarobkowej na Wyspy oraz walkę z tzw. "turystyką zasiłkową".

Rzecznik Komisji ds. zatrudnienia Jonathan Todd odnosząc się do tych zapowiedzi podkreślał, że swobodny przepływ osób to fundamentalna zasada w Unii Europejskiej. Przypomniał także, że kraje przyjmujące imigrantów czerpią z tego wiele korzyści.

Czytaj też: Coraz większą część emigrantów tracimy bezpowrotnie

"Liczne niezależne badania i nasze własne analizy systematycznie dowodzą, że ludzie wyjeżdżają do innych krajów, by pracować, a nie po to, by starać się o zasiłki. Ponadto w większości przypadków unijni pracownicy są płatnikami netto do systemów opieki społecznej krajów, w których przebywają, ponieważ więcej płacą w postaci podatków i ubezpieczeń niż otrzymują od państwa" - powiedział Todd.

Dodał, że jeśli chodzi o konkretne środki, jakie Wielka Brytania może podjąć wobec imigrantów, to "jeśli tak się stanie, Komisja będzie je dokładnie analizować, by sprawdzić, czy są zgodne z unijnym prawem".

Czytaj też: Kulczyk: Nie ma sensu ściągać polskich emigrantów do kraju

W artykule dla "Daily Telegraph" Cameron napisał także, że Londyn zakaże brytyjskim agencjom organizowania rekrutacji tylko poza granicami Wielkiej Brytanii, bo w ten sposób cudzoziemcy uzyskiwali przewagę nad kandydatami z Wysp. Premier chce również ostrzej zabrać się za "pseudokoledże", które zamiast kształcić młodych ludzi oferowały imigrantom łatwy dostęp do studenckich wiz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.